Přístavní město Roscoff ve Francii se proslavilo prodejem cibule, dnes je známé pro „léčbu mořem“

Přidat na Seznam.cz

Poloostrov ve Francii obklopený kanálem ukrývá malebné město Roscoff, které zaujme nejen svým historickým původem, ale i bohatým kulturním dědictvím. Založený ve středověku, Roscoff kdysi prosperoval díky obchodu s látkou, solí a dokonce růžovou cibulí vyváženou do Anglie.

Historické klenoty a mořská atmosféra

Procházka historickým centrem odkrývá půvabně zdobené domy bývalých majitelů lodí a impozantní gotický kostel. Při pohledu na čluny vytesané z kamene a věžičky ve starém přístavu lze cítit vliv ducha korzárů a obchodníků, kteří formovali město.

Cibulové johnnies a obchodní vztahy

V 19. století se Roscoff proslavil cibulovými nádeníky, kteří cestovali do Anglie s růžovou cibulí. Tato tradice přetrvala, a díky hlubokému přístavu je Roscoff stále spojen s Británií prostřednictvím pravidelné trajektové dopravy.

Thalassoterapie a mořské řasy

Roscoff je také průkopníkem v oblasti thalassoterapie (neboli léčbou mořem, je označováno používání mořské vody, mořských řas, mořského bahna a mořského klimatu k uvolňujícím a regeneračním postupům), s prvním centrem otevřeným v roce 1899. Dnes se město věnuje výzkumu mořské biologie a sklizni mořských řas, což ho činí jedním z největších center produkce ve francouzském okrese Finistère.

Oživení historie a mořské krásy

Roscoff spojuje bohatou historii s moderními inovacemi, nabízí návštěvníkům unikátní pohled na bretaňskou mořskou kulturu. Z malého rybářského města se stal příjemný přístav, jehož atmosféra přitahuje milovníky historie, thalassoterapie a přírodního bohatství.

Zdroj: brittanytourism