Raffles Bali: dokonalé místo k odpočinku. Z nekonečného bazénu v Raffles můžete vyhlížet na uklidňující oceán

Přidat na Seznam.cz

Obliba Bali u Evropanů sahá až do 70. let minulého století, kdy si tento ostrov vybrali „hipíci“ pro jeho duchovní kulturu a nízké životní náklady.

Bali je ideální pro turisty, kteří hledají levné ubytování a jídlo. Když se po covidu znovu otevřely hranice ostrova, turisté se s radostí vrátili zpět.

Miliony Balijců se kvůli zaměstnání spoléhají na cestovní ruch, ale někteří se domnívají, že negativní dopad cestovního ruch nebyl vyřešen dobře – skládky přetékají, na některých místech odtékají splašky do moře a často je zde značné znečištění z aut.

Přes to všechno je Bali kouzelné. Místní lidé jsou vás přivítají s otevřenou náručí a rádi sdílejí svou multináboženskou kulturu. Jídlo je vynikající. Pro každého zde existuje program – ať už chcete prozkoumat chrámy, pláže nebo jen vnitřek barů, zde najdete vše.

Raffles Bali: Stavba trvala dlouho, ale vyplatilo se počkat

V dnešní době je na Bali těžké najít ničím nerušený výhled na oceán, ale z nekonečného bazénu v Raffles můžete vyhlížet na uklidňující oceán. Sídlo o rozloze 23 hektarů, chlazené jemným oceánským vánkem, bylo původně osmi samostatnými pozemky. Všechny byly spojeny dohromady, přičemž plánování a výstavba trvala 34 let od vize po otevření v roce 2021. Tato ambice a pozornost k detailu je patrná. Od uvítacího ceremoniálu až po krásné dárky, které dostanete při odhlášení.

Vše je zde děláno podle vašich představ, od jídelních lístků na míru až po načasování jídel, díky kterým se jen zřídka zkřížíte s ostatními hosty. Soukromí je zřejmě to, co tu mnozí hledají.

Jaké to je mít osobního komorníka?

Ve filmech jsou komorníci většinou vážní, prošedivělí staříci v obleku a při odchodu z místnosti ukloní. V Raffles jsou mladí, veselí, a velmi profesionální. Jsou v případě potřeby po ruce (přes WhatsApp), ale nevtíraví.

Čerstvé, nápadité jídlo z místních zdrojů

Při stolování v Raffles Bali nemusíte spěchat, což vám umožní vychutnat si péči, která byla věnována vaření každé ingredience. Mnoho cestovatelů se snaží o to, aby jejich přítomnost v cizí zemi spíše těžila, než aby vykořisťovala z místní komunity. Je tedy uklidňující vědět, že 80 procent ingrediencí používaných v Raffles pochází z Indonésie a zbylých 20 procent se dováží. Dalším krásným dotekem byla snídaně formou a la carte, nikoli formou bufetu, aby se snížilo plýtvání jídlem.

Indonéské souostroví se 17 000 ostrovy je největší na světě a každá oblast má svou vlastní kulinářskou tradici – každé jídlo v Rumari vám představí skvělé nové chutě.

Cenová dostupnost

Cena za jeden pokoj v Raffles vychází zhruba na 25 tisíc korun na týden. Cena zahrnuje samozřejmě i letištní transfer a snídani.

Na Bali ale není problém najít resort, kde za noc dáte i něco málo pod 1 tisíc korun, a rozhodně nešlápnete vedle.

Zdroj: Euronews