Mapka a turistické sny v různých zemích. Je tu jeden jasný vítěz

Přidat na Seznam.cz

TravelSupermarket připravil neobvyklou mapu. Představuje turistické sny obyvatel různých částí světa. Je zajímavé, že jedna země se v nich opakuje zvlášť často.

TravelSupermarket je britský web pro porovnávání cen organizovaných prázdninových výletů. Tentokrát však není vidět kvůli atraktivním nabídkám. Odborníci přidružení k portálu připravili mapu, která ukazuje turistické preference obyvatel různých zemí.

Prvních pět
Itálie se ukázala jako nejvyhledávanější prázdninová destinace po celém světě. Toto je mimo jiné nejčastěji zadávané heslo ve vyhledávačích kde vítězí Rusové, Němci, Francouzi, Kanaďané a obyvatelé USA.

Španělsko skončilo na druhém místě. Tato země byla mimo jiné nejvyhledávanější Ukrajinci obyvateli Norska a Anglie. Na druhé straně Austrálie byla třetí a Řecko čtvrté. Pět nejlepších v žebříčku uzavírá Francii.

Zdroj: TravelSupermarket.com

Jak byl test proveden?
K získání údajů potřebných k vytvoření interaktivní mapy použili odborníci TravelSupermarket nástroj Plánovač klíčových slov Google. Díky tomu dokázali určit průměrný měsíční počet vyhledávání v zemi pro „svátky v X (např. v Španělsku)“. Na tomto základě dospěli k závěru o který směr v daném místě byl největší zájem.

Jaké místo zaujalo Česko v žebříčku? Odpověď na tuto otázku bohužel neznáme, protože naše země nebyla do výzkumu zařazena jako místo hledání.

Zdroj foto: Unsplash.com