Biologická rezervace Monteverde Cloud Forest je nedotčený ráj

Přidat na Seznam.cz

Kostarika je mezinárodně uznávaný stát díky své přirozené přírodní bujnosti. Tato malá země se může pochlubit 5 % světové biodiverzity, což je jeden z důvodů, proč každý rok přitahuje turisty z celé planety. Ty zřejmě nejvíce láká biologická rezervace Monteverde Cloud Forest.

Nedotčený ráj

Tento dobře zachovalý les na severozápadě Kostariky je přímo vzorem pro udržitelnou ekoturistiku. Spolu se sesterským lesem, rezervací Santa Elena, je Monteverde prakticky nedotčeným rájem, který je domovem tisíců rostlinných i živočišných druhů, uvádí web Travel + Leisure. Rozmanitost ekosystémů a panenských lesů je až neuvěřitelná.

Monteverde chrání jeden z nejzachovalejších lesů na Zemi. Tyto lesy jsou jedinečné ekosystémy, protože představují pouze méně než 1 % na povrchu planety. Zde můžete najít velmi zvláštní druhy stromů, rostlin a zvířat. V rezervaci se nachází více než 3200 druhů rostlin, včetně 700 druhů stromů a 500 druhů orchidejí. V tomto lese také žije přibližně 425 druhů ptáků, 120 druhů savců, 60 druhů obojživelníků a 101 druhů plazů, uvádí web Cloud Forest Monteverde.

Přírodu si můžete prohlédnout z výšky nebo v noci

Noční prohlídky tohoto lesa představují nový pohled na tento jedinečný ekosystém. Přírodovědecký průvodce turisty provede lesem a ukáže různé druhy zvířat, jako jsou pásovci, tarantule a další. Snad ještě zajímavější zážitek si ale odnesete z výšky. Jak uvádí web Costarica, zkusit můžete superman zip line, tarzan houpačky a dokonce i bungee jumping. Krásný výhled ale nabízí i 6 visutých mostů.

zdroj: Costarica, Cloud Forest Monteverde, Travel + Leisure