Kam za vínem? Jedině na Moravu!

Přidat na Seznam.cz

Kde se pěstuje to nejlepší víno? No přeci na Pálavě? Vskutku vítečné víno vám naservírují třeba ve Vinařském dvoře na faře Holánek v malebné vesničce Ivaň.

Také si občas s chutí dáte Pinot Gris, Pinot Blanc, Pinot Noir, či Chardonay? V tom případě jste na správném místě. Za výtečností vín z Pálavských vrchů mimo jiné stojí unikátní složení tamní půdy, která má především vysoký obsah minerálů. Ale také sluníčko a láska místních vinařů, kteří svou práci dělají srdcem. Pálavská vína jsou vhodná jak k okamžité konzumaci, tak i archivaci. A do jakého vína investovat? Samozřejmě do toho, jaké vám chutná, což nejlépe zjistíte na degustaci v tamních vinných sklípcích a vinařství.

Ochutnejte víno v místě jeho narození

Pravidelné degustace pořádá například vinařský dům Pálava. Výhodou moravských degustací je, že při nich máte jedinečnou možnost ochutnat vína přímo v místě jejich zrození. Nemůžeme si pomoci, ale na Moravě zkrátka víno lépe chutná. Možná za tím stojí i vřelá a pohostinná povaha Moravanů, kteří ho nalévají a pravidelně dolévají.

Kde víno teče proudem

Vinařský dům Pálava nacházející se v malebné vinařské obci Ivaň vznikl rekonstrukcí historické budovy a přilehlé zahrady barokní fary. Místo to je přímo stvořené k odpočinku a dobrému vínu, které tu teče doslova proudem. A ne jen tak obyčejné víno, nýbrž víno nesoucí značku rodinného vinařství Holánek.

Degustace 8 hodin denně

Jak jednotlivci, tak větší skupiny tu mohou degustovat 8 hodin denně (od 10 do 18 hodin). A to, které jim nejvíce zachutná, si zakoupit. Ve vinařství Holánek není sice možné přenocovat, to však neznamená, že po degustaci nebudete mít kde složit hlavu. Nabídky hned několika ubytovatelů v bezprostřední blízkosti najdete na odkazu vinný sklípek s ubytováním Pálava.

Vína ke konzumaci i archivaci

Degustace by totiž neměla být pouze jednodenní záležitosti. Tato akce, jak jistě uznáte, žádá patřičný následný odpočinek. Po něm můžete buď v degustaci pokračovat, nebo se vydat domů. Samozřejmě s láhvemi vína, které vám nejvíce zachutnalo.