Křišťálové světlovody přivedou světlo všude, kde je potřeba

Přidat na Seznam.cz

O přívod přirozeného denního světla se v domácnostech i kancelářských budovách starají okna. Ne všude je ale možné instalovat okna. V některých budovách jsou místnosti nebo haly situované uprostřed, takže okna ve zdech nemají. V takových případech jsou řešením světlovody.

Uprostřed budovy je samozřejmě možné svítit žárovkou. Proč byste to ale dělali? Denní světlo je pro člověka přirozenější, kromě toho vás nic nestojí.

Z čeho se skládá světlovod?

Světlovod začíná už na střeše. Tam se nachází střešní světlík vyrobený z plastu nebo ze skla. Je to jakási kopule, která co nejvíce pohlcuje denní světlo a svádí ho dovnitř světlovodu. Samotný světlovod, tedy tubus, je jakési potrubí, které je vybavené soustavou zrcadel, aby hezky vedlo světlo až do místnosti. Na konci, v samotné místnosti, se nachází difuzér světlovodu. Jeho úkolem je rozptýlit světlo po místnosti.

Svícení slunečním světlem bez dalších nákladů

Kolik stojí světlovody? Konkrétní částku lze stanovit jen těžko, existuje jich totiž celá řada. V každém případě byste se měli obrátit na odborníky, kteří vědí, jak vybrat světlovod. Svou pomoc vám sice mohou nabízet i střechaři, pokrývači nebo firemní stavby, kteří to s vámi sice myslí dobře, ale světlovody nejsou jejich specializací.

Můžete se obrátit například na společnost Lightway, jež navrhuje a montuje křišťálové světlovody. S tematikou má bohaté zkušenosti a doporučí vám jen to nejlepší řešení na míru. Kromě toho ví, od jakých dodavatelů se vyplatí vybírat. Dobře vybraný a provedený světlovod vydrží až 50 let. Můžeme vám sdělit přibližnou částku, cena takového světlovodu se pohybuje mezi 30 000 Kč a 50 000 Kč. Zdá se to jako příliš vysoká částka? Teď si ale spočítejte, kolik vám ušetří za energie. A to ani nemluvíme o efektu na zdraví. Svícení slunečním světlem je pro náš organismus lepší.