Cesta do nebe na hoře Huashan je pro mnohé spíše cesta do pekla. Jeden špatný krok a smrt je jistá

Přidat na Seznam.cz

Hledáte opravdu adrenalinový zážitek? Pak je výstup na horu Huashan, kterému se přezdívá „cesta do nebe“, to pravé. Vratké schody a úzká prkna, která cestu tvoří, dělají z výstupu na horu jeden z nejnebezpečnějších zážitků.

Cesta do nebe na posvátnou horu

Přes dva tisíce metrů vysoká hora Huashan je považována za jednu z 5 posvátných hor v Číně a místní ji znají jako „nejstrmější horu pod nebem“. Na konci této zrádné, smrti vzdorující stezky je pouhá čajovna, ale tato procházka po prknech, které po hoře Huashan vedou, je známá především svými účinky na zvýšení adrenalinu, uvádí web Travel Triangle.

Tento agrenalinový zážitek vám zabere několik hodin, než vyjdete až na vrchol. Během cesty se ale můžete setkat se silným větrem, vodou, kluzkým povrchem stezky a vratkými schody, píše web Nomadasaurus. To vše dělá z výstupu na horu ještě nebezpečnější místo, u kterého stačí jediný špatný krok, abyste spadli z několika stovek metrů. Smrt v takové případě je jistá.

Čajovna na vrcholu hory je ve skutečnosti chrám

Hora Huashan se nachází v Huayin, části provincie Shaanxi. Nejbližší město Xi’an je 120 kilometrů daleko. Čajovna na vrcholu hory se nachází na jižní straně hory, v nadmořské výšce 2 160 metrů. Při pohledu na mapu vypadá pohoří Huashan jako květina. Čajovna na vrcholu hory je ve skutečnosti jedním z mnoha taoistických chrámů umístěných na pěti vrcholcích, které tvoří horu Huashan, uvádí web Unusual Places. Vzhledem k tomu, že první obyvatelé této oblasti praktikovali asketismus, byla jejich každodenní meditace doprovázena šálkem čaje. Po desetiletích se tak z chrámu stala čajovna, kterou ročně navštíví tisíce turistů.

zdroj: Unusual Places, Nomadasaurus, Travel Triangle