Kde je v březnu horko? Nejlepší prázdninové destinace včetně Dubaje a Kanárských ostrovů

Přidat na Seznam.cz

Březen je skvělým obdobím pro cestu do zahraničí, kde je v nabídce spousta zimních dovolených za sluncem, například v Karibiku, Dubaji nebo na Kanárských ostrovech. Dodržování rozpočtu může být o něco jednodušší, protože v tomto měsíci nejsou školní prázdniny ani svátky, takže ceny bývají nižší než v hlavních sezónách, jako je léto.

Abychom vám pomohli, připravili jsme pro vás průvodce po nejlepších horkých a slunečných destinacích v březnu a také po některých firmách, které nabízejí lákavé nabídky. Podívejte se na průvodce níže – a šťastnou dovolenou!

Karibik

Březen je jedním z nejlepších měsíců pro návštěvu Karibiku; počasí je horké a slunečné, ale s lehkým vánkem, s průměrnými denními teplotami kolem 28°C. V podstatě ideální podmínky, ať už si chcete co nejlépe užít krásné karibské pláže, nebo prozkoumat bohatou kulturu ostrovů, půvabná města a historické památky.

Mexiko

Pokud toužíte po dovolené plné krásných pláží, rušného nočního života a luxusních hotelů, vyplatí se mít v hledáčku Cancún a Tulum. Teploty v březnu se pohybují v průměru kolem 29 °C přes den, zatímco večer jsou stále ideální, pokud máte chuť jíst venku nebo prozkoumat ikonický cancúnský noční život s rušnými bary a kluby.

Las Vegas

V tomto nevadském městě toho najdete mnohem víc než jen kasina a večírky, i když i těch je tu samozřejmě dostatek! Strávíte den lenošením u některého z nádherných hotelových bazénů, dobrým jídlem v některé z nesčetných restaurací nebo vzrušujícími atrakcemi od horských drah až po lanové dráhy. V noci je Vegas proslulé množstvím klubů, restaurací a barů, které můžete navštívit, a to nemluvíme o tom, že se zde vždy konají spousty show a živých vystoupení

Kanárské ostrovy

Kanárské ostrovy mají tendenci nabízet celoroční sluneční svit a v březnu se můžete těšit na průměrné denní teploty kolem 20 °C. Na lenošení na plážích sice není dostatečné horko, ale každý ostrov se může pochlubit spoustou dalších zajímavostí díky rozmanité krajině, historickým památkám a atrakcím včetně zábavních parků. Můžete navštívit i několik nejoblíbenějších ostrovů včetně Tenerife, Gran Canarie, Lanzarote a Fuerteventury.

Dubaj

V Dubaji panují v březnu průměrné teploty až 29 °C, stále je však mnohem chladněji než ve vlnách veder, které udeří v letních měsících. Pokud toužíte po slunečních paprscích bez úmorného vedra, bývají zimní měsíce jedním z nejlepších období pro návštěvu, zejména pokud se chystáte prozkoumat nejzajímavější místa města a písečné pláže.