Kosterské ostrovy jsou nejzápadněji osídlené ostrovy ve Švédsku, nachází se zde první mořský národní park Kosterhavet

Přidat na Seznam.cz

Národní park Kosterhavet je první švédský mořský park, který se rozkládá mezi Kosterskými ostrovy. Od svého otevření v roce 2009 láká houfy návštěvníků. Pokud rádi zkoumáte život pod vodou, vydejte se do tohoto národního parku.

Co můžete v národním parku Kosterhavet podniknout?

Pěší turistika na Kosterských ostrovech

Kosterské ostrovy jsou nejzápadněji osídlené ostrovy ve Švédsku, uvádí web PrettyWildWorld. Souostroví Koster je jednou z nejlepších atrakcí pro prohlídku Kosterhavetu. Je známé množstvím skalnatých ostrůvků. Jižní a Severní Kosterské ostrovy oslní nejen místní, ale především i cestovatele z různých zemí. Úchvatnou krásu si můžete vychutnat z jejich značených stezek a cest nebo z mnoha odpočinkových míst.

Přístav Breviks Fiskehamn

Jedná se o autentický, ale malý rybářský přístav, který si zachovává stejný starosvětský šarm od 40. let. Je to malebný a autentický přístav, který je oblíbený mezi lodními turisty a pro rybářské aktivity v Kosterhavetu. Při jejich návštěvě můžete za malý poplatek strávit v přístavu s loděmi celý den.

Užijte si pěší turistiku v Saltö

Vychutnejte si úchvatné výhledy na Kosterhavet při pěší turistice západní stranou Salto. Zvlněný terén v Salto je známý svými strmými údolími a skalnatými výběžky. Ostrov protíná také spousta turistických stezek. Jedná se o nejlepší turistickou atrakci v Kosterhavetu. Najdete zde tajné písečné zátoky a skály, které čekají na prozkoumání. Nachází se zde také známá pláž Hasslebukten.

Prozkoumejte kamenný umělecký areál Hvaler

Stenkunsthvaler neboli Stone Art Hvaler je krajina pokrytá ruinami starého lomu na jihu Rødshue v Kirkøy. Je snadno přístupná po celý rok jako venkovní expozice. Jsou zde umístěny sochy vytvořené předními umělci různých národů z materiálů pobřežní krajiny. V této majestátní scenérii dochází k vynikajícímu sblížení děl dnešních umělců v médiu kamene a ruin starého kamenného průmyslu. Sochařský park vznikal v průběhu let.

Zdroj: sverigesnationalparker.se, PrettyWildWorld