Letecká společnost Qantas tento týden uskutečnila další ultra dlouhý let.

Přidat na Seznam.cz

Letecká společnost Qantas tento týden uskutečnila další ultra dlouhý let. Letadlo aerolinek dopravilo posádku z Londýna do Sydney bez mezipřistání za rekordních 19 hodin a 19 minut. Nešlo však o první takový pokus. Aerolinky už jednou bez mezipřistání mezi britskou metropolí a Sydney letěli, a to v roce 1989. Tehdy trasu úspěšně zvládl Boeing 747-400 za více než 20 hodin.

Let z Londýna do Sydney byl zatím jen zkouškou. Cestujících během podobných testech tvoří většinou pracovníci letecké společnosti a kromě technických parametrů letadla se ověřuje i dopad dlouhého letu na fyzickou a psychickou pohodu člověka. Pravidelná linka by se na této trase mohla objevit už v roce 2022. Podobný testovací let uskutečnily Qantas před pár týdny mezi New Yorkem a Sydney.

Zisk nízkonákladového přepravce Wizz Air narostl v prvním pololetí 2019 meziročně o 87 procent. Za úspěchem vidí představitelé maďarských aerolinek zejména fakt, že dokázali výrazně lépe zaplnit letadla na pravidelných linkách ve střední a východní Evropě.