Na takový účes nemá žádný kadeřník! V kanadském Yukonu existuje soutěž o nejlepší účes vytvořený mrazem

Přidat na Seznam.cz

Někteří lidé se na zimu těší, jiní ji nesnáší a nemohou se dočkat léta. V kanadském Yukonu je ale zima něco, na co se těší každý soutěživý člověk. V mezinárodní soutěži Hair Freezing vyhrává ten, kdo má nejbláznivější účes vytvořený díky mrazu. Soutěžící jsou přitom vystaveni teplotám minimálně -20 ° C.

Účes, který žádný kadeřník nevytvoří

Můžete mít toho nejlepšího kadeřníka a přesto vám takový účes nevytvoří. Vítězné účesy na soutěži Hair Freezing jsou totiž dílem přírody, lépe řečeno opravdu silným mrazem. Jak uvádí web Bored Panda, tato soutěž v kanadském Yukonu je mezinárodní, účastníků je mnoho, ale teploty, kterým jsou účastníci vystaveni, určitě nejsou pro každého.

Soutěž Hair Freezing vznikla v Takhini Hot Springs v roce 2011. První ročníky soutěže měly skromné začátky, malé finanční odměny byly uděleny nejlepším mraženým účesům a každý rok se účastnilo jen několik desítek účastníků. V průběhu let soutěž nabrala na obrátkách a v roce 2015 se obrázek ze soutěže stal populárním. Od té doby se soutěž rozrostla o finanční odměny a přidala několik nových kategorií, uvádí web Eclipse.

Jak soutěž probíhá?

Rozhodujícím bodem soutěže jsou správné povětrnostní podmínky. Mrazivé teploty pod -20 °C jsou nezbytné. Na druhou stranu, díky teplotě horkých pramenů (40 °C) jsou účastníci v bezpečí a v teple. Postup je pak velmi jednoduchý. Soutěžící se nejdříve ponoří do horké vody. Ve vodě pak čekají, až jim ledový vzduch zmrazí vlasy a vytvoří bizarní účes. Jakmile jsou všechny vlasy jako rampouchy, stačí zazvonit na zvoneček, čímž soutěžící přivolá fotografa. Jakmile je účes vyfocen, může se účastník zase ohřát.

zdroj: Hair Freezing Contest, Eclipse, Bored Panda