Nejnavštěvovanější země světa, pár tipů pro inspiraci

Přidat na Seznam.cz

Co je na nejnavštěvovanějších zemích světa tak skvělého a měli byste je navštívit? Rozhodně. Jsme přesvědčeni, že tolik lidí se nemůže v žádném místě mýlit, a proto jsme shromáždili pár nejnavštěvovanějších zemí světa a zjistili, co je činí tak trvale oblíbenými.

Španělsko

Jistě vás nepřekvapí, že Španělsko je jednou z nejnavštěvovanějších zemí na světě, pevnina a ostrovy přilákají ročně více než 83 milionů turistů. Zatímco dříve bylo Španělsko nejznámější díky pobřeží Costa Del Sol a místům, kde se pořádají večírky, v současnosti se o něm mluví spíše kvůli klidnějším místům. Barcelona a Sevilla jsou v mnoha ohledech protikladné, liší se architekturou, historií, jazykem a dalšími aspekty, ale obě přitahují davy cestovatelů pro svůj jedinečný půvab.

Doporučujeme dovolenou ve španělských městech „mimo sezónu“ na jaře nebo na podzim, kdy stále svítí slunce, ale nebudete se potit v dusných ulicích. Costa Brava je poklad na severovýchodě země. Massís de les Cadiretes je obzvláště úchvatný národní park na pobřeží s klikatými silničkami a snovými plážemi hodnými velkolepého roadtripu. Milovníci pěší turistiky a klidu se mohou vydat raději do Galicie na divokém severozápadě, kde Atlantik bičuje větrem ošlehané pobřeží s nádhernými bílými útesy.

Itálie

Itálie je se svými 64,5 miliony návštěvníků ročně rozhodně jednou z nejnavštěvovanějších zemí světa. Lidé přirozeně nejprve míří do Říma, aby si mezi jídlem vychutnali zdejší rozsáhlou a významnou historii. Ti, kteří si Řím „užili“ a zamilovali si ho, by rozhodně měli zamířit do Florencie, aby si prohlédli galerii Uffizi. Případně se vydejte do pulzující Boloně, kde najdete více umění a architektury a ochutnáte boloňské špagety přímo v jejich rodišti (jen nezapomeňte, že se jim tu říká ragú).

Chcete-li zažít autentičtější zážitky mimo vyšlapané cesty, vydejte se na jih do Apulie. V romantických lokalitách, jako je Matera, která se proslavila díky účinkování v nejnovějším filmu o Jamesi Bondovi, Ostuni, malebné městečko s bílými zdmi na kopci, a v pohádkových uličkách Alberobella s tradičními domky Trulli, se žije pomalu a jídlo je fenomenální. Chcete-li zažít něco úplně jiného, vydejte se na hornatý sever Itálie, například do regionu Trentino, který se pyšní zasněženými vrcholky a třpytivými jezery.

Nizozemsko

Pravděpodobně díky Amsterdamu je Nizozemsko jednou z nejnavštěvovanějších zemí na světě. Toto pulzující město plné umění, kultury a nestárnoucí architektury ve tvaru čokoládové krabice je bezpochyby jedním z nejlepších městských výletů, ale za hranicemi hlavního města je toho k vidění mnohem víc. Pokud přijedete v sezóně tulipánů (březen až květen), určitě navštivte Keukenhof, slavnou botanickou zahradu s množstvím barevných záhonů.

Pokud se vám v Amsterdamu líbí architektura, vydejte se do jeho malebného a klidnějšího sousedního města Utrecht a procházejte se po kanálech se zastávkami na dekadentní stroopwafel a lahodné pivo. Dalším nedoceněným městem je Rotterdam, který se může pochlubit muzei, svéráznou architekturou. Mezi skvělé turistické aktivity zde patří plavba přístavní lodí Pancake Boat, návštěva naprosto jedinečných domů ze žlutých kostek a vyhledání místa na nábřeží, kde si můžete dát drink. Milovníci umění by si měli naplánovat výlet do Nizozemska tak, aby si prohlédli Museum Voorlinden, úžasnou sbírku moderního umění uprostřed nádherně upravených zahrad.

Portugalsko

Ať už se jedná o surfařský ráj na jižním pobřeží, romantiku Algarve nebo pestrobarevné hlavní město Lisabon, Portugalsko má mnoho důvodů, proč vás sem přilákat. Lisabon je známý svou pohádkovou architekturou, ikonickými žlutými tramvajemi a lahodným pečivem. Turisté odtud často jezdí vlakem do pohádkové osady Sintra, která není ani tak městem, jako spíše souborem svérázných hradů lemujících dlážděné uličky.

Vydejte se také do poněkud méně známého Porta, kde si můžete dopřát živou gastronomickou dovolenou. Tamní pochoutky sahají od lehce smažené tresky a celé chobotnice až po proslulou místní specialitu Francesinha – portugalskou obdobu sendviče s grilovaným sýrem a mnoho cukrářských výrobků plněných krémem a sladkých barev, které se vyjímají ve výlohách pekáren. Chcete-li poznat méně rušnou stránku Algarve, vydejte se do Odeceixe. Je to ospalá rybářská vesnice lemovaná klikatou řekou, která se vine k moři, ale její bílé ulice a restaurace s mořskými plody v létě opravdu ožívají.

Irsko

Dublin je nejnavštěvovanějším městem Irska a pravděpodobně má velký podíl na tom, že je jednou z nejnavštěvovanějších zemí na světě. Ať už uprostřed shonu oslav Dne svatého Patrika nebo o kterémkoli jiném víkendu v roce, je to živé místo pro večer plný jídla, pití a tance. Nachází se zde také spousta muzeí, galerií, hrad a samozřejmě pivovar Guinness, kam se vyplatí zajet, i kdyby to mělo být jen kvůli fotkám.

Ještě dál se zastavte v Galway, jednom z nejhezčích a nejromantičtějších irských měst, které stejně tak žije hudbou prodchnutým duchem země. Chcete-li poznat divoké srdce ostrova, zajeďte si do národního parku Connemara a vydejte se na túru drsnou hornatou krajinou. Obzvláště působivá je na jaře, kdy zde roste spousta divokých květin a na svazích se pasou domorodí connemarští poníci.

Řecko

Díky doslova tisícům ostrovů, z nichž každý má jedinečné pobřeží a lákavý počet hodin slunečního svitu, nemůžete udělat chybu, ať už si pro dovolenou v Řecku vyberete cokoli. Díky své přátelské kultuře, vynikajícímu jídlu a příjemně teplému moři je neochvějně oblíbeným místem pro dovolenou na pláži.

Santorini s bílými vesničkami a ikonickými modrými střechami, nemluvě o úžasném západu slunce, je nyní zcela proslulé na Instagramu a je to úžasný ostrov pro váš první výlet. Pokud nejste na ostrovech poprvé, vydejte se třeba na Naxos, který je známý svými nádhernými plážemi s jemným pískem, nebo na Korfu, kde najdete svěží zelené kopce a křišťálově čisté moře. Sifnos je klidnějším a méně diskutovaným rájem gurmánů, kde se na jídelníčku objevují bohaté kastroly, dušené jehněčí s cizrnou, krokety se smetanovým středem a kalamáry tempura.

Turecko

Při cestě do Turecka většina turistů vynechá divoký a nádherný Istanbul a zamíří rovnou na idylické pobřeží. Je to pochopitelná volba vzhledem k úžasnému vybavení, vodním sportům a báječné teplotě moře v oblíbených letoviscích jako Side a Fethiye.

Pokud však zůstanete v hlavním městě kultury, najdete zde bohatou historii a architekturu a duhu barev na všechny strany. Od nádherných mešit po Velký bazar, od bohatě obloženého paláce Topkapi po voňavé a hlučné pouliční trhy, to je zážitek pro všechny smysly. Romantické povahy se mohou vydat do Kappadokie. Těžko říct, co je tu působivější, mimozemské skalní věže tyčící se z pouštní krajiny podobné Marsu, nekonečná záře západu slunce, luxusní hotely postavené v jeskyních nebo balóny, které zaplňují oblohu jako kouzelné lucerny. Rozhodně je to zážitek, který se musí vidět jednou za život.

Island

Island sice ještě nepatří mezi nejnavštěvovanější země světa, ale rozhodně je na cestě vzhůru. Země ohně a ledu je pochopitelně oblíbená pro své okouzlující ledové krajiny, luxusní horké prameny a možnost zahlédnout přírodní zázrak polární záře. Nejlepší podívaná je obvykle k vidění od října do března, což z tohoto období činí hlavní sezónu na Islandu.

Možná budete chtít podniknout výlet do Modré laguny nebo uniknout davům lidí na soukromý výlet džípem či expedici na ledovec. Velkým lákadlem je zde také sopečná turistika, při níž máte šanci vidět zblízka nejvelkolepější pyrotechnické projevy na Zemi. Ačkoli je léto méně populární, je to fenomenální doba pro návštěvu tohoto severního ostrova, protože mnoho z jeho velkolepých stezek se otevře až poté, co roztaje část sněhu, a uvolní tak místo dechberoucí ledovcem vykrojené krajině s bezkonkurenčními možnostmi pěší turistiky.

Zdroj: Lastminute.com