Salar de Uyuni v Bolívii je největší solná pláň na světě

Přidat na Seznam.cz

Pokud navštívíte Bolívii, je pravděpodobné, Salar de Uyuni nebo Solné pláně Uyuni by neměly chybět na vašem seznamu míst, která musíte vidět. A čím je tato pláň tak zajímavá?

O Salar de Uyuni

Největší solná pláň na světě, která se rozkládá na neuvěřitelných 10 582 km2, tedy na ploše větší než Portoriko, nabídne opravdu úžasnou podívanou. Pokud chcete poznat neuvěřitelné bohatství přírodních krás a rozmanité krajiny, které Bolívie nabízí, je výlet do El Salar de Uyuni tou nejlepší cestou! Tato solná pláň zde zůstala po dávno vypařených prehistorických jezerech. Až k obzoru se zde táhne silná solná krusta, kterou pokrývají prošívané mnohoúhelníkové obrazce soli vystupující ze země. V určitých ročních obdobích se nedaleká jezera přelévají a tenká vrstva vody proměňuje pláň v ohromující odraz oblohy. Tento krásný a nadpozemský terén slouží jako lukrativní místo pro těžbu soli a lithia. Tato krajina je také domovem prvního solného hotelu na světě.

Kdy byste měli navštívit bolivijské solné pláně?

Salar de Uyuni je úžasný v každém ročním období, ale to, jak bude váš výlet vypadat, závisí zcela na ročním období.

Návštěva Salar de Uyuni v období od prosince do března

Období dešťů v Bolívii je obdobím, kdy se Salar mění v největší zrcadlo na světě, a proto je to nejlepší doba k návštěvě. V období dešťů, které trvá přibližně od prosince do března, pokrývá bílou solnou krustu na pláních tenká vrstva vody. Pokud doufáte, že se vám podaří pořídit úžasné fotografie s odrazem, na kterých horizont jako by úplně zmizel, určitě se sem vydejte právě v těchto měsících.

Návštěva pláně mezi dubnem a říjnem

Období sucha v Bolívii trvá přibližně od dubna do října a v tomto období solné pláně nevypadají jako obří zrcadlo, ale spíše jako… no, jako obří solná pláň. I tak je to ale úchvatné a bílá plocha se táhne donekonečna! Stále se tu také dají pořídit pěkné fotografie a to zejména veselé perspektivní záběry. Nezapomeňte si s sebou vzít nějaké rekvizity pro perspektivní fotky, například pánvičku nebo hračku dinosaura!

Konec listopadu

Chcete-li získat to nejlepší z obou světů, navštivte ho koncem března nebo koncem listopadu. Možná budete mít štěstí a najdete část solné pláně, která je suchá, a část, která je pokrytá vodou. V této době byste si měli užít fotografování, které využívá rovné a zdánlivě nekonečné pozadí největší solné pláně na světě k vytváření optických iluzí a zároveň zachycuje neuvěřitelné vodní západy a východy slunce.

Zdroj: worldlyadventurer.com, Youtube