Plánujete letní dovolenou? Vyrazte na Mácháč!

Přidat na Seznam.cz

Svého času bylo Máchovo jezero oblíbenou dovolenkovou destinací. A zdá se, že se tyto doby navracejí. Jak by také ne? Máchovo jezero v jedenadvacátém století rozhodně má co nabídnout. Posuďte sami.


V bezprostředním okolí najdete hned tři hrady (Bezděz, Sloup, Houska) a dva zámky (Lobeč a Nový Bernštejn). Stejně spoustu přírodních zajímavostí, jeskyní, skalních měst a útvarů. Ale také rozhleden a vyhlídek. Najdete tu zámecká muzea, galerie, zoologické i botanické zahrady. Vyžít se tu můžete sportovně, historicky i kulturně. A především absolutně vypnout a zapomenout na strasti všedního dne.

Možnosti ubytování

A kde se na Máchově jezeře ubytovat? Možností je hned několik. Ubytování Máchovo jezero, to jsou hotely, apartmány, chatky i penziony. Můžete tu bydlet v soukromí a užívat si skutečného luxusu, ať již ve Starých splavech či u jezera samotného.

Chatová osada Elite

Toužíte-li po ubytování přímo u jezera, doporučujeme vám chatovou osadu Elite, nabízející přesně to zázemí, bez něhož se na pohodové dovolené neobejdete. K dispozici vám tu budou čtyřlůžkové chaty s chladničkou, jídelna s barem nabízející polopenzi i plnou penzi, společné sociální zařízení v areálu a ohniště.

Nuda na Máchově jezeře nehrozí

Nudit se v areálu nebudou ani děti, které se určitě zabaví na přítomných houpačkách, prolézačkách či pískovišti. A další rekreační vyžití najdete v bezprostředním okolí chatek. Minigolf, trampolínu, kolotoče, loďky a spoustu dalších lákadel. Vyrazit budete moci na plavbu parníkem. Zahrát si volejbal, nebo si zapůjčit šlapadla a při obdivování západu slunce z vodní hladiny také spálit nějaké ty kalorie.

Za kolik?

A to všechno za velmi malý peníz. Cena za noc v hlavní turistické sezoně začíná na částce 350 Kč. Dospělou osobu týden bez stravování vyjde na 2660 Kč, dítě o 600 Kč levněji. To je velmi slušná cena, nemyslíte? Kompletní ceník najdete na odkazu Máchovo jezero ubytování.