Jednoduché triky, jak obejít pravidlo 100 ml tekutin na letišti

Přidat na Seznam.cz

Balení na dovolenou může být náročné, zejména pokud jde o příruční zavazadla a různá pravidla, kterými se musíme řídit, včetně předmětů zakázaných leteckými společnostmi. Jednou z největších překážek pro cestující je zákaz tekutin nad 100 ml při letištní kontrole.

Tekutiny do 100 ml si můžete vzít s sebou, ale musí být v uzavíratelném plastovém sáčku, který nesmí být větší než 20 x 20 cm a nesmí přesahovat jeden litr. Stojí za zmínku, že jste omezeni na jeden plastový sáček na osobu.

Pokud se chystáte na miniaturní dovolenou do zahraničí a plánujete si vzít pouze příruční zavazadlo, může to být pro balení složité. Naštěstí existuje několik jednoduchých rad, jak obejít pravidlo o 100 ml tekutin, aniž byste ho porušili – jde o to, abyste při balení postupovali strategicky.

Pokud máte výrobek o objemu větším než 100 ml, například kosmetický krém nebo šampon, jedním z nejjednodušších způsobů, jak si ho vzít s sebou, je rozlít ho do menších průhledných cestovních lahviček.

Pokud každá lahvička nepřesáhne 100 ml nevadí, když jich s sebou budete mít více, i když se vám stejně musí všechny vejít do jednoho uzavíratelného plastového sáčku a musí se do něj pohodlně vejít. Přesto vám to dává trochu volnosti, pokud si s sebou chcete vzít více než 100 ml.

Vyplatí se také zvážit pevné kosmetické produkty. V dnešní době můžete najít tuhé šampony a kondicionéry, deodoranty v tyčince, a dokonce i tuhé ústní vody. Všechny tyto produkty lze snadno sbalit do příručního zavazadla a nezaberou vám drahocenné místo v jedné plastové tašce, kterou můžete použít na uložení jiných tekutin.

Dalším řešením je koupit si výrobky v letadle, tedy až po průchodu bezpečnostní kontrolou. Jakmile projdete kontrolou a čekáte jen na svůj let, můžete si skutečně koupit výrobky v plné velikosti v obchodech uvnitř terminálu.

Nezapomeňte, že ve většině zemí budete muset i při cestě domů splnit pravidlo 100 ml, takže tuto možnost využijte pouze v případě, že si myslíte, že produkty stihnete za ten týden spotřebovat, nebo pokud si je rádi zabalíte do odbaveného zavazadla cestou domů.

Zdroj: Mirror