Koňské dostihy nebo psí závody už nejsou nic nového. V Arizoně mají pštrosí závody

Přidat na Seznam.cz

Koňské dostihy nebo psí závody už nejsou nic nového. Na ty se můžete podívat téměř v jakémkoliv státě na světě. Pštrosí závody ale jen tak někde nenajdete. V Arizoně se ale takové závody pořádají už řadu let a právě tento ohromný pták je téměř symbolem tamních obyvatel.

Pštrosi jsou a budou populární

Ve městě Chandler v Arizoně najdete ty největší pštrosí závody, které jsou součástí pštrosích festivalů. Proč ale právě pštrosi? Jmenovec města, Dr. A.J. Chandler prý měl farmu pštrosů, jejichž chocholy se používaly na dámských kloboucích v roce 1900. On sám údajně prohlásil, že „pštrosi jsou v Chandleru v módě“, a to v roce 1914. Dnes, o více než 100 let později, je tato věta stále pravdivá, uvádí web AZ Central.

Když byli pštrosi původně zavedeni do USA v 80. letech 19. století, v několika státech po celé zemi vypukly soutěže v jízdě na pštrosech, ale jak uvádí web Bored Panda, ten největší je právě v Arizoně. Vůbec první proběhl v roce 1989. Akce se rozrostla a stala se jedním z předních festivalů na jihozápadě, třídenního festivalu se tehdy zúčastnilo 250 000 až 350 000 lidí.

Závody jsou sice pýchou festivalu, ale najdete tu toho mnohem víc

Pštrosí festival je komunitní rodinná událost zahrnující živé pštrosí závody a aktivity s pštrosí tematikou, karneval uprostřed, velkolepé jídlo, luxusní umění a řemesla, sobotní ranní průvod a mnoho dalšího. Kromě toho, že festival přináší celonárodně známé hudební skupiny, představuje také některé z nejpopulárnějších místních a regionálních talentů na jihozápadě. Během víkendu se také konají vystoupení desítek místních komunitních skupin, které vystupují s hudbou, tancem a podobně, uvádí web ChandlerAZ.

zdroj: ChandlerAZ, AZ Central, Bored Panda