Královská botanická zahrada v Sydney je rájem a oázou klidu na okraji jednoho z největších přístavů světa

Přidat na Seznam.cz

Okouzlující Královská botanická zahrada v Sydney je oázou klidu na okraji jednoho z největších přístavů světa. Užít si můžete nádherný výhled na přístav Sydney Harbour, budovu Sydney Opera House a most Sydney Harbour Bridge. Podívejte se na toto krásné místo.

Co můžete očekávat

Zahrada se hrdě nachází v srdci kulturní čtvrti v centru Sydney, odkud je to jen kousek do uměleckých galerií, muzeí a divadelních scén. Zahrada patří k několika málo místům, která mohou sousedit s budovou opery v Sydney. Veřejný prostor se nachází východně od centra města a rozprostírá se od ulice St Marys Road až k přístavu Sydney Harbour. Je snadné se ponořit do jeho upravené krásy.

Historické prostředí

Královské botanické zahrady se nacházejí na pozemcích první farmy založené v Austrálii. Zahrady byly původně založeny v roce 1816 a dnes jsou nejstarší vědeckou institucí v Austrálii. Veřejnosti jsou přístupné od roku 1831 a tvoří přírodní amfiteátr, který se svažuje až k moři.

Etiketa

V roce 1848 byl 27letý Charles Moor jmenován ředitelem zahrad. Během 48 let svého působení se zasloužil o úspěch zahrad. Zavedl předpisy, podle nichž se do parku nesměly dostat všechny osoby se špatnou pověstí a osoby, které nejsou čistě a slušně oblečeny.

 Zdroj: Sydney, City of Sydney, BigBusTours