Magnetický kopec v Leh Ladakh popírá gravitaci. I auta zde sama jezdí do kopce

Přidat na Seznam.cz

Magnetický kopec v indickém Ladakhu je známý jako jedno z nejunikátnějších míst na světě, kde můžete zažít opravdu neobvyklý úkaz. Pokud zde vypnete motor a necháte vozidlo stát na neutrálu, začne se pomalu samo pohybovat a získávat rychlost.

Magnetický kopec v Lehu je známý svým výskytem popírajícím gravitaci

Přirozený jev gravitace je, že přitahuje věci k Zemi, což znamená, že padají dolů, když je uvolníme. V tomto majestátním místě se však zdá, že se předměty pohybují do kopce, když je pustíme. Magnetický kopec leží podél Leh-Kargil-Srinagar National Highway v Transhimalájské oblasti. Je to malý úsek silnice nacházející se asi 30 kilometrů od Lehu známý jako Magnetický kopec Ladakh.

Obyvatelé věří, že tato cesta je doslova schodištěm do nebe. Nejoblíbenější, ale neprokázanou teorií je, že kopec má silnou magnetickou sílu vycházející zevnitř, díky čemuž k sobě přitahuje vozidla v okolí. Říká se také, že magnetická síla v oblasti je tak silná, že stíhačky indického letectva vylučují ze svých letových plánů trasu kolem Magnetic Hill v Lehu, aby na svých zařízeních nečelily magnetickému rušení. To zažilo a potvrdilo mnoho cestovatelů z celého světa.

Auta zde jezdí sama

Silnice je označena žlutou tabulí s nápisem „Fenomén, který vzdoruje gravitaci“. Na silnici je bíle označený box pro zaparkování vozidla. Po zaparkování na neutrál na označeném místě se vozidla rozjedou vpřed rychlostí téměř 20 km/h. Je to jedno z nejunikátnějších míst na světě, kde můžete zažít tento neobvyklý fenomén.

zdroj: Travel Triangle, Veena World, Vargis Khan