Mrtvé velryby a pláž plná lodních vraků. Tak vypadá Skeleton Coast, jedno z nejnebezpečnějších míst na světě

Přidat na Seznam.cz

Od jihu Angoly po severní oblasti Namibie je Skeleton Coast pustý úsek pobřeží s drsným klimatem. Nenabízí také téměř žádnou šanci na přežití, a pokud byste měli tu smůlu, že se zde ocitnete, pravděpodobně byste se z tohoto místa živí nedostali.

Místo, kde téměř nenajdete život

Jak uvádí web The Boutique Adventurer, není tu žádné jídlo ani sladká voda a suchý pouštní vítr by vás docela rychle dehydratoval, v kombinaci s otevřenými dunami, které nenabízejí žádný stín pro úlevu od slunce. Také proto jsou zde písky posety kostmi velryb, tuleňů a dokonce i slonů podél břehů, kteří se buď vyplavili již mrtví z moře, nebo byli k moři vyhnáni žízní a později zemřeli.

Pobřeží, které se rozprostírá 500 kilometrů mezi starým německým koloniálním městem Swakopmund a angolskou hranicí, je prakticky neobydlené, ale nějaký život tu přeci jen je. Jak píše CNN, lvi, hyeny a další predátoři putují po pobřeží a hledají mořské jídlo. Někdy jsou vidět sloni, jak se brodí ve vlnách a 11 druhů žraloků hlídkuje v pobřežních vodách. Mezi další tvory, kteří obývají tento vzdálený břeh, patří gepardi a karakalové, žirafy, růžoví plameňáci a statisíce tuleňů kapských.

Vše, co skončilo v moři, najdete zde

Tato oblast sice nese jméno podle toho, že je plná kostí uhynulých zvířat, kromě nich tu ale najdete i další věci, které moře vyplavilo. Na Pobřeží koster kvůli husté mlze, rozbouřeném moři, nepředvídatelným proudům a bouřlivým větrům uvízly četné lodě. Námořníci, kteří se dokázali dostat na pevninu, neměli na tomto nehostinném pobřeží šanci na přežití a zemřeli žízní, uvádí web Namibia.

zdroj: Namibia, CNN, The Boutique Adventurer