Nejhlubší bazén světa vrhá potápěče do potopeného města v Dubaji

Přidat na Seznam.cz

Dubaj se může pochlubit nejvyšší budovou světa, největším nákupním centrem na světě a řadou dalších pokrokových projektů, mezi něž patří létající taxíky a hasiči s jetpackem – nyní také nejhlubším bazénem na světě. Bazén Deep Dive Dubai zavede podmořské průzkumníky do hloubky 60 m, kde se mohou pokochat vymyšlenými pozůstatky opuštěného potopeného města.

Deep Dive Dubai se nachází v Nad Al Sheba asi 15 minut od centra Dubaje a je to sladkovodní bazén naplněný 14 miliony litrů vody ohřáté na příjemných 30 ºC. Hloubka 60 m řadí Deep Dive Dubai daleko před současný nejhlubší bazén na světě, 45m Deepspot v Polsku, a dokonce i před 50m Blue Abyss ve ve Velké Británii, píše portál New Atlas.

Hluboký bazén v Dubaji, který je plný vody, jež by stačila na naplnění šesti olympijských plaveckých bazénů, však nebude největší, pokud jde o objem, neboť Blue Abyss potřebuje k naplnění 17 olympijských plaveckých bazénů. Zatímco tento bazén je určen pro testování podmořské robotiky a komerční výcvik astronautů, Deep Dive Dubai je zaměřen přímo na turisty a nabízí něco pro všechny úrovně zkušeností.

Patří sem lekce potápění pro začátečníky, kurzy PADI na otevřené vodě a dokonce i freediving pro ty, kteří mají smysl pro dobrodružství a potřebné dýchací schopnosti.

Rozsah, v jakém mohou návštěvníci prozkoumat hlubiny tohoto podmořského světa, bude samozřejmě záviset na jejich úrovni zkušeností, ale atrakce je navržena tak, aby připomínala opuštěné potopené město. Jsou v něm zaparkovaná auta, zdi plné graffiti, obří stromy a knihovny vyskládané policemi s knihami.

Atrakce je prý částečně inspirována dědictvím Spojených arabských emirátů v oblasti potápění za perlami a je natolik velká, že k jejímu řádnému prozkoumání bude potřeba několik ponorů. Pro umocnění zážitku je k dispozici osvětlení a ozvučení, stejně jako 56 kamer, aby mohl personál sledovat bezpečnost potápěčů.

Zdroj: newatlas.com