Nejopuštěnější dům na světě: Možná jej postavili pro případ zombie apokalypsy

Přidat na Seznam.cz

Fotografie opuštěného domu na ještě opuštěnějším ostrově oblétla internet. Co je to ale za místo a kdo zde dům postavil? Někteří toto místo vidí jako ráj, jiní se sem bojí vstoupit. Jaký je tedy příběh tohoto domu?

Uprostřed ničeho

Ostrov, kde tento dům stojí, se jmenuje Ellidaey. Je to opuštěný ostrůvek, na kterém už dlouhá léta nikdo dlouhodobě nebydlí. Leží jižně od Islandu a je součástí „Vestmannaeyjaru“, tedy souostroví 15 až 18 ostrovů. A jak můžete vidět, skutečně je zde jen jeden jediný dům, široko daleko nic.

Majitelé

Ačkoliv je dnes ostrov neobydlený, nebylo tomu tak vždy. V minulosti, asi před 300 lety, byl ostrov obydlený. Nakonec zde žilo 5 rodin. Jestli měla každá rodina svůj dům nebo všichni žili v tomto domě, nevíme. Víme ale, že ve 30. letech 20. století tento ostrov opustila poslední rodina, a od té doby zůstal ostrov i dům neobydlený. Ačkoliv dnes už neslouží jako domov, tento dům vyhledává mnoho lidí – především turisté, kteří zde prozkoumávají okolí.

Teorie

Proč byl dům postaven a kdo ho vlastně postavil, je dodnes záhadou. Existuje ale celá řada teorií, včetně té, že dům vlastně neexistuje, protože byl vytvořen ve Photoshopu. Někteří ale věří, že dům dal postavit výstřední miliardář, který si ho připravil pro případ zombie apokalypsy.

Jiní jsou přesvědčeni, že dům patří islandské zpěvačce Bjork nebo nějakému náboženskému poustevníkovi. Pravda je ale taková, že majitelem je lovecké sdružení Ellidaey, které dům využívá jako loveckou chatu se saunou pro členy, případně turisty.

zdroj: ndtv, mirror, curlytales