Opravdové místo činu: Navštivte dům Lizzie Bordenové

Přidat na Seznam.cz

Vraždy jsou páchány po celém světě, ovšem tahle konkrétní otřásla celou Amerikou. Dnes se na místo činu můžete podívat i vy, a prohlédnout si tak prostory, ve kterých došlo k masakru.

Lizzie Bordenová

Na konci 19. století byli rodiče Lizzie, Abby a Andrew Bordenovi, ve svém domě brutálně zavražděni. Tento případ otřásl celou Amerikou a stal případem století. Těla obětí byla rozsekána sekerou, obličej Andrewa měl být téměř rozpůlen na dvě části. Hlavní podezřelou se stala jejich dcera Lizzie, a to především proto, že byla viděna, jak pálí své šaty od krve. I přesto byla ale o rok později uznána nevinnou a skutečný vrah se nikdy nenašel.

Místo činu

Dům stojí ve městě Fall River v Massachusetts. V obývacím pokoji bylo nalezeno tělo Andrewa, ve druhém patře se pak našlo tělo Abby.

Do tohoto domu se dnes můžete podívat i vy, a navíc zde můžete i přenocovat, a to konkrétně v pokoji, kde bylo nalezeno tělo Abby Bordenové. Podle některých zdrojů ale návštěvníci varují před paranormálními aktivitami, které se v domě dějí.

Dům možné vražedkyně

Ačkoliv byla Lizzie uznána nevinnou, mnozí dodnes věří, že právě ona stála za smrtí rodičů. I proto je zajímavý i její dům, který si nechala postavit ve viktoriánském stylu. Ten sloužil dlouhá léta jako hotel, a tak bylo možné prohlédnout si i druhý domov této „podezřelé“.

zdroj: reflex, msn, blesk