Opuštěný mrakodrap Sathorn Unique měl být jedním z nejluxusnějších bytových komplexů. Získal 4. místo nejděsivějších budov světa

Přidat na Seznam.cz

Tento opuštěný 49patrový mrakodrap s nádechem řecko-římské architektury stojí vysoko jako součást výhledu na město Bangkok, jako by byl symbolem jedné z nejhorších finančních krizí, kterou Thajsko kdy prošlo, a to krize Tom Yum Kung z roku 1997. Tato památka byla často označována jako „Věž duchů“ a dodnes přitahuje zájem turistů.

Luxus vystřídal kontroverzní případ

Projekt Sathorn Unique Tower začal již v roce 1990. Plánem bylo, aby se Sathorn Unique stal jedním z nejluxusnějších bytových komplexů v centru města. Vedoucí projektu, Rangsan Torsuwan, se ale zapletl do kontroverzního případu, který se vlekl na patnáct let. Rangsan byl zatčen za údajné spiknutí s cílem zavraždit prezidenta Nejvyššího soudu Pramana Chansueho, což způsobilo, že se projekt po určitou dobu stal nedostatečně financovaný, protože finanční instituty se zdráhaly nabídnout půjčku.

Poté, co se zdálo, že se vše usadí, se vše opět rozjede a projekt se blížil k 80% dokončení. Všechna očekávání se pak zhroutila tvrději než kdy jindy, když krize historického rozsahu způsobila kolaps všech realitních trhů jako nikdy předtím.

Jedna s nejděsivějších staveb světa

Sathorn Unique Tower se na webu Ranker umístila na 4. místě nejděsivějších budov světa. Někteří místní se domnívají, že důvodem, proč stavba nebyla nikdy dokončena, bylo to, že budova zastínila chrám Yananwa a že pozemek použitý pro výstavbu byl dříve považován za hřbitov. Kromě toho bylo v roce 2014 thajským fotografem nalezeno tělo cizince na toaletách ve 43. patře. To způsobilo mezi místními velký rozruch a věž se znovu stala tématem konverzace. Po vyšetřování vyšlo najevo, že šlo o tělo švédského turisty, který zemřel na sebevraždu oběšením.

zdroj: Siam2Nite, Bucket Listly, Ranker