Park miniatur Boheminium v Mariánských Lázních: Prohlédněte si zmenšeniny významných českých památek na jednom místě

Přidat na Seznam.cz

Chtěli byste si prohlédnout všechny české památky, ale nemáte na tuto kratochvíli dostatek volného času? Nevadí! Stačí, když si uděláte výlet do parku Boheminium v Mariánských Lázních, ve kterém si prohlédnete nejen významné české hrady a zámky. Jen počítejte s tím, že je budete moci obdivovat pouze zvenčí, protože jde o miniatury, do kterých by se vešel leda trpaslík.

75 modelů významných památek

Park miniatur Boheminium v Mariánských Lázních je čtvrtým největším parkem miniatur v Evropě. První miniatury v něm začaly vyrůstat už v roce 1999 a v současné době se považuje za nejoblíbenější výletní cíl v Karlovarském kraji. Všechny památky v parku jsou provedeny do nejmenších detailů a jsou vytvořeny v měřítku 1:25. Z centra Mariánských Lázní to do parku navíc není vůbec daleko. Najdete ho na vrchu zvaném Krakonoš, na který se pohodlně dostanete třeba městskou hromadnou dopravou. Park se navíc průběžně doplňuje o stále nové a nové modely, takže se ani při další návštěvě nebudete nudit.

Karlštejn, Hluboká i Lednice na jednom místě

Mezi úplně nejoblíbenější miniatury v parku tradičně patří hrad Karlštejn, zámek Hluboká nebo zámek Lednice. Také tu ale najdete miniaturu zámku Červená Lhota, který je obklopen malým rybníčkem. Vysílač s hotelem Ještěd má zase miniaturní (a funkční) model lanovky, která je na dálkové ovládání. Nedaleko přehrady Les Království je i interaktivní model vláčků, který milují jak dospělí, tak děti. Dospělé by také mohla zaujmout miniatura brány Plzeňského Prazdroje. Když se budete pozorně dívat, na vodní ploše uvidíte i požární loď Veverka s interaktivní fontánou, která je taktéž na dálkové ovládání.

Mini ZOO s nejmenším koněm na světě

Poměrně nedávno navíc vedení parku obohatilo prostor o další zajímavou atrakci, kterou je plemeno nejmenších koní na světě. Jedná se o plemeno American Miniature Horse, jehož výška v kohoutku nepřesahuje 86 cm. Součástí této Mini ZOO je pak také stádo zakrslých koz, které se taktéž postupně rozrůstá.

Zdroj: redakce, Boheminium