Rakouské jezero Wörthersee je alpským Karibikem. Krásy této lokace můžete zkoumat z místních vyhlídek nebo se vydat na paddleboard či plavbu lodí

Přidat na Seznam.cz

Wörthersee, kterému se někdy říká Karibik Alp, je jedním z větších jezer v Evropě s řadou krásných malých vesniček v okolí jezera. Jezero se nachází v krásném prostředí, je obklopeno horskými vrcholky a bujnou zelení a rozhodně se zde nudit nebudete.

Kde v Rakousku se nachází?

Jezero Wörthersee se nachází hned za rakouskými hranicemi, západně od města Klagenfurt. Nacházejí se zde vymezené oblasti, kde si člověk může udělat piknik, zaplavat si, půjčit si loďku nebo si užít vodní radovánky. Obecně platí, že vyhledejte oblast s nápisem Strandbad, který označuje místo koupání. Jezero je také ideální pro rodiny. Je čisté a nabízí spoustu „turistických“ aktivit, které děti zabaví. V okolí jezera se také nachází několik skvělých restaurací a barů.

Ostrovy

Ve střední části jezera mezi městy Maria Wörth a Pörtschach se původně nacházely tři ostrovy, z nichž ostrov, na němž stojí farní a bývalý kolegiátní kostel svatého Prima a Feliciána, se kolem roku 1770 stal poloostrovem centra města Maria Wörth. Další dva ostrovy jsou Kapucínský ostrov u Unterdellachu a Květinový ostrov (dříve Hadí ostrov), který nedostal své jméno podle hadů, kteří na něm žili, ale kvůli svému tvaru. Hadí ostrov byl součástí lidu Pörtschach, který byl před několika lety přejmenován na „květinový ostrov“.

Co zde podniknout?

Pláže a Strandbad Velden

Jednou z nejlepších aktivit ve Veldenu je návštěva některé z pláží na břehu jezera Wörthersee. Pláže jsou skvělým místem k odpočinku a slunění a poskytují možnost koupání v jezeře Wörthersee a zároveň výhled na okolní lesy a hory. Mnoho hotelů ve Veldenu má soukromé pláže na břehu jezera, které mohou hoteloví hosté během svého pobytu zdarma využívat. Alternativou je placená pláž známá jako Strandbad Velden, která nabízí přímý přístup k jezeru.

Vodní sporty

Jednou z nejzábavnějších aktivit ve Veldenu u Wörthersee je provozování vodních sportů. K dispozici je celá řada možností, včetně wakeboardingu, vodních lyží, jízdy na banánu, paddleboardingu a dalších.

Vyhlídka Aussichtspunkt Villa Martha

Aussichtspunkt Villa Martha je skvělá vyhlídka na jezero Wörthersee, která se nachází jen kousek od centra Veldenu. Z nábřeží jezera je to snadná procházka, ke krásnému výhledu na jezero stačí jen pár minut chůze do kopce. Pokud si chcete užít působivější vyhlídku, v okolí Veldenu se nachází několik turistických tras, ale pokud nemáte chuť na dlouhou procházku, pak je toto skvělá alternativa!

Vyhlídka Aussichtspunkt Hohes Kreuz Velden

Pokud se cítíte na menší túru, doporučujeme navštívit vyhlídku Aussichtspunkt Hohes Kreuz Velden. Začátek stezky se nachází asi 5 minut jízdy od centra města Velden a na začátku trasy je k dispozici bezplatné parkoviště. Procházka začíná téměř přímo u parkoviště, po malé silničce, která se stáčí doprava a poté vede tunelem pod dálnicí Autobahn. V tomto místě vás most povede přes malou říčku/potok a hned poté se vydáte po cestě vlevo. Po této cestě se vydejte na krátkou vzdálenost a po pravé straně sledujte cestu vedoucí do kopce. Cesta není řádně značená, ale po několika minutách byste k ní měli dojít a poté můžete zahájit výšlap na vyhlídku.

Výlet lodí po jezeře Wörthersee

V letních měsících je možné se z Veldenu vydat na výlet lodí po jezeře Wörthersee. Je to jedna z nejlepších aktivit ve Veldenu u Wörthersee, pokud chcete vidět více z jezera a okolí.

Prozkoumejte město Velden am Wörthersee

Jednou z nejsamozřejmějších věcí, které můžete ve Veldenu am Wörthersee dělat, je prostě prozkoumat město samotné. Doporučujeme procházku po nábřeží na obou stranách jezera, abyste si prohlédli různé části města. Při procházce se vám naskytne několik krásných výhledů na jezero Wörthersee a jeho úžasně modrou vodu.

Samozřejmě počet aktivit, které v této lokaci můžete podniknout, je opravdu nespočet. Záleží na každém z vás, zda se chcete věnovat spíše pěší turistice nebo zkoumat krásy jezera.

Zdroj: somethingoffreedom.com, finestayslovenia.com, Youtube