Sex Machines Museum je prvním muzeem na světě, které je věnováno sexu. Najdete tu “kousky” staré i 600 let a muzeum není nikde jinde než v Praze

Přidat na Seznam.cz

Když se řekne Praha, většině Čechů, ale i cizinců, se hned vybaví Karlův most, Karlštejn, Pražský hrad, nebo Národní muzeum. Praha toho ale nabízí mnohem více – a samozřejmě i celou řadu muzeí s nejrůznější tématikou. Tím nejzajímavějším je ale nepochybně Sex Machines Museum.

Nečekaná sbírka je světový unikát

Do Sex Machines Museum si pravděpodobně výlet s malými dětmi neuděláte, už jen proto, že vstup je zde samozřejmě od 18ti let. Přesto ale toto místo stojí za návštěvu a to nejen pro to, jaké má téma, ale i proto, že některé předměty jsou skutečně historickým pokladem. Součástí sbírky tohoto muzea jsou i 600 let staré předměty. Pražské muzeum Sex Machines je jediné muzeum na světě věnované výhradně sexuálním zařízením, a vystavuje více než 350 různých předmětů souvisejících se sexem.

Muzeum ale není pro slabé povahy. Ve třech patrech jsou vystavená zařízení včetně tělesných postrojů, nebo stolů a několik z nich je doprovázeno figurínami, které přesně demonstrují, jak zařízení fungují, což není vždy zřejmé. Vystaveny jsou také některé represivní artefakty, včetně pásů cudnosti, železného korzetu a prostředků proti masturbaci. Muzeum také nabízí dva pornografické filmy z roku 1925 (některé z nejstarších na světě), které byly údajně vyrobeny na žádost krále Alphonsa XIII.

Okénko do historie

Sbírku předmětů založil italský podnikatel Oriano Bizzocchi. Původně hledal kuriozní předměty pro své muzeum a přitom objevil několik sexuálních pomůcek. Tři patra muzea nabízejí vedle erotických přístrojů také erotické umění, oblečení, sbírku prezervativů i latexových údů. V první místnosti jsou korzety, podprsenky a jiné erotické prádlo. Ve druhém patře jsou zmiňované pásy cudnosti. Největší zajímavostí je ale mobilní dřevěný domeček s malými okénky. Před mnoha lety si nahá žena lehla dovnitř a její pasák pak za to, že si ji lidé mohli prohlédnout, vybíral peníze.

zdroj: Kiwi, Viator, Kudy z Nudy