Skalní útvar Ďáblova prdel v České Kanadě skutečně připomíná zadek

Přidat na Seznam.cz

Pokud budete někdy jezdit prstem po mapě a na území České Kanady narazíte na bod, kterému se říká Ďáblova prdel, vězte, že nejde o zlomyslné pojmenování místa, kde dávají lišky dobrou noc. Jde totiž o mimořádně oblíbený kus skály, který opravdu připomíná zadek.

Pouze jeden z mnoha skalních útvarů v oblasti

V České Kanadě je nejrůznějších skalních útvarů požehnaně. Speciálně pak kolem Kunžaku. Kromě Kamenného stolu a Ďáblova chleba tu narazíte i na mnohem méně poetickou Ďáblovu prdel, která se nachází v krátké docházkové vzdálenosti od rybníka Zvůle. Vzhledem k tomu, že má příhodný název a tvar, celkem rychle se zařadila k nejoblíbenějším přírodním zajímavostem v této oblasti.

Ďábel se tu snažil svést na scestí sedláka Kotrbu

Sedlák Kotrba z nedalekého Nového Světa si moc nevšímal žen. A protože se o něj zajímal pekelník, snažil se vzbudit jeho zájem o druhé pohlaví ladnými křivkami, kterým málokdo dokáže odolat. Aby pozadí nebylo možné přehlédnout, rozhodl se jeho zvětšeninu vytesat do jednoho ze skalisek. Čert ale svoji práci nestihl před zakokrháním kohouta. Pokud se vám tedy zadek na skále bude jevit poněkud nedodělaně, můžete za to s lehkým úsměvem vinit právě tohoto opeřence.

Zdroj: Česká Kanada, Čarokraj