Tajemné skalní útvary Manpupuner, známé jako Sedm obrů, jsou jedním ze sedmi divů Ruska. Podle legendy se jedná o zkamenělé obry

Přidat na Seznam.cz

Útvary Manpupumer, také známé jako „Sedm obrů“, jsou záhadnou řadou skalních útvarů nacházejících se na západ od pohoří Ural, které je jednou z nejodlehlejších oblastí Ruska. Tyto monstrózní kamenné sloupy, které jsou místně známé jako Sedm silných mužů Ruska nebo Malá hora bohů jsou záhadou, kterou věda dosud nevyřešila.

Ohromné monolity staré miliony let

Monolity měří výšku od 30 do 42 metrů a jsou uspořádány do kruhu, z nichž 6 je blízko sebe a seřazených na kopci, zatímco 7. se nachází jen o kousek dál. Tyto geologické sloupce pocházejí z doby před 200-300 miliony let a jsou pravděpodobně výsledkem eroze způsobené větrem a ledem během poslední doby ledové. Někteří badatelé se ale také domnívají, že pilíře by mohly být krasového původu nebo útvary způsobené rozpouštěním rozpustných horninových vrstev.

Nepochybně jejich odlehlá, vysoce nepřístupná poloha těsně pod polárním kruhem podnítila legendy obklopující téměř mystické skalní útvary. Aby se návštěvníci mohli setkat tváří v tvář se Sedmi obry, musí do oblasti letět helikoptérou nebo podniknout túru přes neobydlená území. Těchto 7 majestátních kamenných sloupů stojí v okrese Troitsko-Pechorsky v autonomní republice Komi, a patří mezi 7 divů Ruska.

Šaman, který proměnil obry v kámen

Místní tvrdí, že kamenné sloupy byly kdysi obry, kteří procházeli horami na Sibiř a pronásledovali lid Mansi, podle Ruské geografické společnosti. Muži však byli konfrontováni šamanem s bílou tváří, zvaným Yallingner, který všechny válečníky proměnil v kameny. Sám Yallingner byl také proměněn v kámen a od té doby v této oblasti stojí sedm formací, přičemž jedna je čelem k dalším šesti.

zdroj: Weather, Travel Triangle, My Best Place