Víte, kde žije Santa Claus? Poznejte jedno z nejkouzelnějších míst na světě

Přidat na Seznam.cz

Nejkrásnější svátky v roce jsou za dveřmi a s nimi přichází zářící vánoční výzdoba, vůně svařeného vína a radostný smích. My dospělí už na Ježíška nebo Santu Clause nevěříme. Ale vzpomínáte si na chvíle, kdy jste mu psali dopis a netrpělivě čekali, až pod vánočním stromečkem najdete vytoužený dárek? Nyní se můžete osobně zajet podívat do domova této kouzelné postavy a zažít tak spoustu dobrodružství.

Pokud se chcete vrátit do dětských let a zažít pravou atmosféru Vánoc, určitě navštivte Santa Claus Village s mnoha atrakcemi, které nabízejí autentický vánoční zážitek, jaký nikde jinde nezažijete. Nebo se pohodlně usaďte a prozkoumejte s námi jedno z nejkrásnějších vánočních míst na světě.

Kde se nachází Santova vesnice?

Slyšeli jste o Laponsku? Tento skandinávský region láká davy cestovatelů, kteří hledají báječnou zimní dovolenou plnou dechberoucích zážitků. Hlavním městem je Rovaniemi, kde se nachází kouzelná Santova vesnička. Zde žije Santa Claus se svými soby a pracovitými skřítky. Legenda praví, že původní Santův domov se nachází na tajném odlehlém místě ve Finsku, které zná jen pár vyvolených. Podle laponské tradice byl stařec s dlouhým bílým plnovousem, v červeném kabátě a se sobem v ruce poprvé spatřen v roce 1927 na finsko-ruské hranici. Ruská strana si přivlastnila Ded Frost, finská strana Joulupukki. Na základě rostoucí popularity a přílivu návštěvníků z celého světa byla v roce 2010 otevřena Santa Claus Village, která byla označena za oficiální Santovo rodiště.

Kdy navštívit Santa Claus Village?

Santovu vesničku můžete navštívit po celý rok. Nejlepší dobou pro návštěvu vesničky Santa Clause v Rovaniemi jsou však samozřejmě Vánoce. Celé Laponsko je pokryté sněhem, chalupy ve vesnici jsou krásně osvětlené, vánoční výzdoba zdobí vše kolem a sobi se psími spřeženími čekají na zvědavé návštěvníky. Od prosince do března je také ideální doba pro různé venkovní i vnitřní aktivity. Největšími lákadly jsou polární záře, které nabízejí nezapomenutelné zážitky. Nevýhodou magického zimního období je velmi krátký den. Začíná kolem 10:00 a končí kolem 14:00.

Jaké atrakce naleznete v Santa Claus Village?

Největším lákadlem pro nejmenší je setkání se samotným Santa Clausem. Každý den od 9 do 19 hodin můžete navštívit jeho obývací pokoj a sedět mu na klíně, jak dlouho chcete. Přímo u Santova domu můžete překročit polární kruh. V informačním centru dostanete do pasu razítko jako důkaz.
Ve vesnici se nachází ledový bar a restaurace Sněhulákův svět. Téměř vše je zde vyrobeno z ledu – dokonce i sklenice na pití. Můžete se projet na sněžném skútru a také navštívit Rudolfovy bratrance na jejich sobí farmě.

Zdroje: Santa Claus Village, CBS News