Vodopády Iguazu se nacházejí na pomezí Argentiny a Brazílie. Jsou na seznamu UNESCO a nabízí několik stezek

Přidat na Seznam.cz

Vodopády Iguazu patří mezi ty nejkrásnější lokace na tomto světě. V mlze těchto vodopádů se nachází mnoho duh, které zde můžete obdivovat. A to hned z Ďáblova hrdla!

O vodopádech Iguazu

Vodopády Iguazu, které UNESCO v roce 1984 zařadilo na seznam světového dědictví, jsou často považovány za nejúchvatnější vodopády na světě. Vodopády Iguazu se nacházejí na hranici brazilského státu Parana a argentinské provincie Misiones, na šířku měří 2,7 km a najdete zde 275 jednotlivých vodopádů o výšce 60-82 metrů. Název Iguazu se volně překládá z domorodého jazyka guaraní jako „velká voda“. Vodopády Iguazu jsou bezpochyby jedním z nejúchvatnějších pokladů naší přírody.

Argentinská strana

Argentinská strana vodopádů Iguazu nabízí turistům řadu vyhlídkových míst, odkud se naskýtá neuvěřitelný panoramatický výhled, a také možnost prohlédnout si vodopády shora. Na argentinské straně vodopádů jsou k dispozici dvě různé stezky: k horním a dolním vodopádům. Stezka k horním vodopádům nabízí možnost projít se po lávce přes několik vodopádů a prohlédnout si vodu tekoucí přes jejich okraje. Stezka k dolním vodopádům naopak nabízí jedny z nejlepších pohledů na vodopády zblízka.

Brazilská strana

Brazilská strana nabízí skvělý panoramatický výhled na vodopády Iguazu. Ideální je navštívit ji v ranních hodinách, kdy slunce vychází za zády a osvětluje vodopády.

Ďáblovo hrdlo

Ďáblovo hrdlo nebo také Garganta del Diablo je útes ve tvaru písmene U, který označuje hranici mezi oběma zeměmi. S výškou přes 80 m a šířkou 1,7 km se do Ďáblova hrdla rozlévá přibližně polovina vodního toku řeky Iguazu. Díky tomu, že voda teče ze tří stran, nabízí návštěvníkům 260stupňový výhled na vodopád.

Kdy je nejlepší roční období pro návštěvu vodopádů Iguazu?

Počasí u vodopádů Iguazu je po celý rok poměrně stálé. Existuje však několik faktorů, které mohou ovlivnit vaše rozhodnutí.

Leden a únor jsou obdobími největší návštěvnosti, protože Brazilci i Argentinci mají dovolenou. Během léta je množství vody vysoké a obloha bývá modřejší. Horko, vlhkost a obsazenost hotelů jsou však nejvyšší.

Někteří lidé dávají přednost návštěvě vodopádů v období dešťů (květen a červenec) kvůli vysokému stavu vody a silnému průtoku. Měsíce září a říjen však mohou poskytnout nejlepší příležitost k poznání vodopádů Iguazu, protože teplota je mírnější, ceny hotelů jsou příznivější a v okolí je méně lidí.

Zdroj: beautifulworld.com