Elektronické cigarety jsou jednoznačně výhodnější než ty tradiční

Přidat na Seznam.cz

Kouření už nějaký ten pátek není moderní, avšak to miliony kuřáků po celém světě nezastaví dnes a denně inhalovat svůj oblíbený nikotin. 

Nic proti tomu, ale dá se to dělat i mnohem sofistikovaněji, a hlavně zdravěji. Stačí jen tradiční cigarety zahodit a vyměnit je za daleko bezpečnější elektronickou formu.

Benzen a dehet? Už ne

Inhalace cigaretového dýmu sice s sebou přináší požitek, avšak zároveň se negativním způsobem projevuje na zdravotním stavu kuřáka. Lidé, kteří si rádi dopřávají lahodný cigaretový dým, statisticky trpí mnoha chronickými nemocemi, zvláště pak takovými, které souvisí s dýchací soustavou.

Není ani divu. Zapálený tabák totiž produkuje laskominy typu benzen či dehet, které by si normální člověk do těla běžně neaplikoval. Chuť na cigaretu je však často natolik silná, že kuřák akceptuje i pomalou degradaci svého zdraví.

Přitom to není nutné. Stačí si jen koupit vhodnou elektronickou cigaretu a začít vapovat. Z elektronek rozhodně nevychází tolik škodlivin jako ze standardního kuřiva.

Vapovat je možné na mnoha místech

Vzhledem k tomu, že cigaretový dým likviduje zdraví nejen samotných kuřáků, ale vlivem pasivního kouření to odnášejí i nekuřáci, kouřit se dnes u nás může jen na malém množství veřejných míst. Rozhodně už není možné zapálit si například v hospodě, i když se jedná o pátou cenovou.

S elektronickou cigaretou však tento druh problémů mizí. Vapovat sice také není možné úplně všude, nicméně zrovna v restauračních zařízeních to zakázané není. Dým z elektronických cigaret totiž není ani zdaleka tak obtěžující jako kouř pocházející z cigaret klasických.

Jednorázové varianty

Existuje mnoho kuřáků, kteří by rádi přesedlali na elektronické kuřivo, avšak nechtějí cpát peníze do té nejdražší varianty. Pro ty naštěstí existují elektronické cigarety – jednorázové

Ty jsou levné a nabízejí zhruba stejné množství potáhnutí jako balíček dvaceti cigaret. Tento druh kuřiva je reálné koupit například na stránkách https://elfbars.cz.