Jak si vybrat vhodný batoh na notebook?

Přidat na Seznam.cz

Notebooky jsou v mnoha ohledech daleko lepší než klasická PC. Minimálně už jen díky tomu, že se dají používat prakticky kdykoliv a kdekoliv, když jsou dostatečně nabité.

S jejich přenášením však souvisí jedna nepříjemnost – mohou se snadno rozbít. Proto je dobré pořídit si pro tyto účely speciální batoh.

Dobrá investice

Nosit notebook po venku jen tak v ruce není příliš dobrý nápad. Člověku může přístroj snadno upadnout, a to ať už vlastní vinou, či přičiněním někoho jiného. Počítač je tedy dobré mít vhodně chráněný.

Hodně lidí k tomuto účelu používá standardní přepravní tašky, potažmo batohy do školy či do přírody. Nic proti nim, nicméně aby byl notebook dokonale ochráněn, je lepší si pořídit zavazadlo přímo šité na míru přenosným počítačům. Batoh na notebook se totiž v mnoha ohledech od klasiky odlišuje.

Velikost a další atributy

Na rozdíl od běžných batohů mají verze vhodné pro notebooky speciální kapsu určenou přímo pro počítač. Tam je přístroj chráněn velmi dobře chráněn nejen proti případným karambolům, ale také nárazům jiných předmětů, které lidé v batohu běžně přenášejí.

Ty úplně nejlevnější modely mají kapsu sice kompletně polstrovanou, avšak nijak dobrým materiálem. Neznamená to však, že by byly zcela bez využití. Lidem, kteří přepravují notebooky jednou za uherský rok, takovéto polstrování bude plně dostačovat. Kdo však musí nosit počítač každý den do školy či práce, ten by měl sáhnout po batohu s kvalitnějším polstrováním.

Důležitá je samozřejmě i velikost. Majitelé menších laptopů si bohatě vystačí se těmi nejmenšími verzemi. Pro větší úhlopříčky je z pochopitelných důvodů nutné vybrat něco objemnějšího. Zásadní je, aby velikost uhlopříčky odpovídala rozměrům kapsy.

Není potřeba moc utrácet

Batohy na notebook mohou stát pěkných pár tisícovek, což jsou víceméně vyhození peníze. Kdo chce alespoň trochu ušetřit, bude vybírat v e-shopech typu iPouzdro, kde si mimo jiné dají koupit třeba i docela levné řemínky Apple Watch 3.