Průmyslové vážení nikdy nebylo jednodušší. Jaké váhy existují?

Přidat na Seznam.cz

Průmyslové váhy se používají napříč různými obory, přičemž existuje nepřeberné množství druhů. Setkáte se s váhami mostovými, tenzometrickými i kolejovými. Záleží na účelu použití, ovšem ve všech případech je cíl společný, a to dostat peníze pod kontrolu. V následujících řádcích se na průmyslové váhy podíváme podrobně.

Předtím, než zvolíte konkrétní řešení, si promyslete, co vlastně od takové průmyslové váhy očekáváte. Jak velká by měla být? Co servis a případné opravy?

Silniční váhy a jejich praktické využití

První možností je silniční váha, která se skládá ze dvou částí, a to mechanické konstrukce a elektronického zařízení. Co se týče pořizovací ceny, ta závisí na typu, velikosti a použité technologii. Zpravidla se automobilové mostové váhy vyrábí z odolné lakované oceli, případně v kombinaci s betonem. Vybrat si taktéž můžete, jestli má být váha nájezdová, nebo zapuštěná.

Silniční neboli mostová váha může disponovat různým typem elektroniky, ovšem velice žádané a spolehlivé jsou snímače zatížení od společnosti Mettler Toledo. Moderní mostní váhy jsou o krok napřed v průmyslovém vážení.

Zemědělské silniční váhy

Specifickou skupinou jsou automobilové váhy používané v zemědělství. Slouží ke statickému vážení a průmyslová váha tohoto charakteru se ovládá skrze mobilní telefon.

Zapomenout nesmíme ani na tenzometrické váhy vyráběné na zakázku, které slouží k vážení letadel i vagónů na hydraulických zvedácích. V portfoliu najdete i kolejové váhy, jež se taktéž vyrábí ze špičkových komponentů. Stejně jako i výše popsané modely, tak i kolejové váhy tvoří dvě části, a to mechanické a elektronické.

Pokud hledáte společnost, která se na průmyslové váhy zaměřuje, podívejte se do nabídky společnosti TENZONA s.r.o. s dlouholetými zkušenostmi.