Se SmartLink mají dispečeři dokonalý přehled nad přepravou zboží

Přidat na Seznam.cz

Čím více informací máte, tím lépe jste schopní činit důležitá rozhodnutí. Platí to samozřejmě i v dopravě. Pokud přesně tušíte, kde se zboží nachází, dokážete tomu přizpůsobit ostatní procesy. Dobrá zpráva je, že v současné době to můžete vědět opravdu s velkou přesností. Sledovat se dají nejen kamiony převážející zboží, ale také samotné kontejnery a přepravky, v nichž je zboží převáženo. Přesně na tohle se zaměřila společnost Schoeller Allibert se svou novou technologií SmartLink.

Lídr evropského trhu opět inovuje

Společnost Schoeller Allibert již více než 50 let vyrábí a navrhuje recyklovatelné plastové obaly, tedy zejména přepravky a kontejnery. Zásobuje jimi automobilový průmysl, zemědělství, potravinářskou výrobu i další oblasti výroby. Pravidelně přichází s inovacemi a originálními nápady. Významným počinem jsou například jejich skládací paletové kontejnery snižující spotřebu paliva během přepravy. Další z inovací pak představuje právě technologie SmartLink. „SmartLink je revoluční nové logistické řešení společnosti Schoeller Allibert, které umožňuje uživatelům na základě údajů o sledování aktiv přijímat informovaná rozhodnutí,“ popisuje Ludo Gielen, CEO společnosti Schoeller Allibert.

Propojte své přepravky a kontejnery

SmartLink je technologie, která umožňuje sledovat přepravky a kontejnery. Využívá bezdrátovou technologii LPWAN, přepravky vlastně propojí a vytvoří tak síť, kterou je možné spravovat i ovládat prostřednictvím cloudové platformy SmartLink. Vynikající je, že nemusíte pořizovat žádné nové kontejnery, technologií SmartLink lze opatřit ty stávající, které už používáte.

www.schoellerallibert.com/cz/

Sledujte údaje 24 hodin denně

Na svá aktiva mohou firmy díky SmartLink dohlížet kdekoliv, 24 hodin denně. Do produktu se totiž zabudují senzory, které sledují tlak, teplotu, obsah a aktuální stav baterie, díky levnému a dlouhému dosahu připojení LPWAN tyto údaje přenášejí neustále. Stačí se připojit k platformě SmartLink a podívat se. Kontejnery mohou dokonce samy zasílat upozornění.

Hlídá se samozřejmě i lokace

Velkou přidanou hodnotou celé technologie je podpora geolokace a geofencingu. V základu je podporována celá oblast EU, po domluvě je možné integrovat zbytek světa. V reálném čase vidíte, kde se zboží nachází, a dokonce lze nastavit upozornění ve chvíli, kdy vstoupí do nějaké oblasti, nebo ji naopak opustí. Sledování polohy je pochopitelně i vynikající ochranou proti odcizení zboží. Kdykoliv, když se s ním děje něco neobvyklého, se o tom dozvíte a můžete včas zakročit.

Jaké kontejnery lze novou technologií vybavit?

Přehledný a jednoduchý systém SmartLink lze využít pro celou řadu produktů z portfolia Schoeller Allibert, jako jsou: skládací paletové kontejnery, IBC kontejnery, pevné paletové kontejnery, rotomolding. Postup je jednoduchý. Na kontejnery či přepravky se umístí čidla a jedinečné ID čárových kódů se následně zadají do portálu SmartLink.

Zdroj foto: www.schoellerallibert.com/cz/