Vstáváte rádi? Každé ráno s čerstvě praženou kávou to zvládnete

Přidat na Seznam.cz

Neexistuje nic, co by překonalo chuť čerstvě pražené kávy. „Její aroma“ se vznáší ulicemi a postranními cestami vašeho rodného města, zalévá ústa a podněcuje chutě na míle daleko. V minulosti mohla mít káva špatnou pověst, ale to se všechno začíná měnit. Lidé zjišťují, že je pro ně skutečně dobrá.

Víte, že v čerstvé pražené kávě je

více než 2 500 aromatických a léčivých sloučenin. Pro většinu z nás je káva každodenní nutností. Tyto magické, kofeinové, kávové boby cestují z bodů po celém světě, aby byly upraženy, čerstvě namlety a uvařená káva nalita do vašeho hrnku. Poskytuje vám potřebné palivo, a vy tak můžete čelit mnohým výzvám dne. Naštěstí jsou u nás soukromé pražírny kávy již na hodně místech. Mnohé z nich také nabízejí kávu online a nadšencům tak umožňují snadný přístup ke své oblíbené příchuti.

V nabídce jsou unikátní chutě z jedinečných odrůd

….a vy si možná říkáte:“ Zrno jako zrno?“

No, není to tak docela. Každé zrno kávy má svou vlastní chuť a texturu a jediné zrnko může aktivovat celou řadu různých chuťových pohárků. Chuť vašeho šálku závisí na přesných podmínkách, za kterých byla původní plodina vypěstována. Dále na kvalitu působí podnebí, nadmořská výška a půda každé farmy. To vše přispívá k nekonečným změnám v nabídce místních farem, kde káva roste jako žádná jiná. Výsledkem je, že vám vaše pražírna svým prodejem kávy, umožní ochutnat vzácné a jedinečné plodiny.

Kvalitní pražení je důležité

Ať už provozujete restauraci, spravujete kancelář nebo pijete šálek po šálku doma, nákup přímo od místní pražírny nabízí jedinečný a lahodný zážitek. Jakmile jsou kávová zrna dodána, prochází pražením, které určuje jejich chuť a strukturu. Pražírny dbají na to, aby každou odrůdu dokonale zahřály a tak zvýraznily její charakteristické příchutě. Věnují tak více času zdokonalováním svého finálního produktu než průměrná značka obchodů s potravinami. Vzhledem k tomu, že upražená káva putuje až přímo k vám, přichází se svými přírodními příchutěmi zcela neporušena.