Zubní implantáty přináší spoustu benefitů

Přidat na Seznam.cz

Zubní implantáty jsou vhodným řešením pro každého, komu chybí zuby, případně je má poškozené či zkažené. Představují zkrátka trvalou alternativu k zubním náhradám, můstkům a podobně. V následujících řádcích vám prozradíme o zubních implantátech více informací.

Co jsou zubní implantáty?

Ve své podstatě spadá implantologie do zubní chirurgie, přičemž zahrnuje umístění zubních náhrad, jako jsou korunky a můstky, do čelistní kosti. Zubní implantát je umělý kořen z titanu, který slouží jako podpora zubní protézy.

Výhody zubních implantátů

Zubní implantáty mají hned několik výhod. V první řadě poskytují trvalé řešení chybějících zubů a podporují zdraví dutiny ústní. Ve srovnání s ostatními zubními náhradami vydrží i více než dvacet let. Zubní implantolog také zdůrazňuje, že výsledek působí přirozeně, takže ostatní jen těžké poznají, že se ve vašich ústech nachází nějaká náhrada.

Druhy zubních implantátů

Existuje hned několik druhů zubních implantátů a implantolog vždy podle stavu vašeho chrupu rozhodne o konkrétním řešení. Setkáte se se zubními implantáty endostálními, subperiostálními, mini zubními a zygomatickými. Každý typ má své výhody a nevýhody, a proto je nezbytné poradit se přímo s odborníkem, jakým je například stomatochirurgie Ostrava.

Náklady na implantáty

Záleží na tom, jaký druh zubního implantátu je vám doporučen. Obecně platí, že nejdražší variantou jsou endostální implantáty, pak následují subperiostální, mini dentální implantáty,a nakonec jsou zygomatické zubní implantáty. Třeba extrakce zubů moudrosti se nenahrazuje, ale pokud by došlo k extrakci jiného zubu, pak je už nezbytné náhradu řešit.

Jestliže jsou ve vašem hledáčku zubní implantáty v Ostravě, podívejte se na služby implantologa MDDr. Ondřeje Vichera, který se specializuje i na ošetření bezzubé čelisti či trhání osmiček.