2. místo pro Paříž v žebříčku nejlepších míst k návštěvě na světě

Přidat na Seznam.cz

Město světla každoročně přiláká miliony návštěvníků svou nezapomenutelnou atmosférou. Svou zásluhu na tom má samozřejmě i božská kuchyně a rozsáhlé umělecké sbírky, informuje server UsNews.

Městem protéká mírná řeka Seina, kterou lemují majestátní muzea, staleté kostely a bloky architektury v rokokovém a neoklasicistním stylu, jež ještě umocňují kaskádovité stromy a zářící pouliční lampy. Po dlážděných chodnících a půvabných mostech Seiny se proplétají neuvěřitelně elegantní Pařížané, kteří jsou pravděpodobně na cestě na trh, do kavárny nebo do kina.

Paříž, která zahrnuje muzea světové úrovně, módu, kuchyni a atmosféru sobě vlastní, je také městem mnoha nádher, jak vzpomíná Ernest Hemingway ve svých pamětech Pohyblivý svátek. Navštivte oblíbené Musée d’Orsay, nakupujte u největších návrhářů na Champs Élysées nebo v buticích v Le Marais, pokochejte se výhledem na Eiffelovu věž nebo si naplánujte celodenní výlet do zámku Versailles. Nenechte si ale ujít ani prosté potěšení z procházení nádherných arrondissementů (čtvrtí) nebo z pouličních palačinek.

Zdroj: travel.usnews