Eden Hazard v otevřené zpovědi přiznal problémy s nadváhou: Nebudu to skrývat

Přidat na Seznam.cz

Příchod kanonýra Edena Hazarda do Realu Madrid provázely velké očekávání. Belgičan měl být ten, kdo zaplní uvolněné místo po Cristianu Ronaldovi a potáhne „bílý balet“ svými přesnými zásahy. V dosavadním průběhu sezóny se však v LaLige gólově prosadil pouze jedinkrát.

V létě se o něm říkalo, že na Estadio Santiaga Bernabeua přišel ve špatné fyzické kondici. I když Real Madrid za něj zaplatil 100 milionů eur, každý na něm viděl, že má nějaké to kilo navíc. V rozhovoru pro francouzské noviny L’Équipe přiznal, že to bylo skutečně tak.

„Nebudu to skrývat. Když jsem na dovolené, tak jsem na dovolené. Jsem jeden z těch lidí, kteří dokáží snadno přibrat, ale pak i rychle zhubnou. Když jsem měl 18 let a hrál jsem v Lille, tak jsem vážil 72 kilogramů. Když jsem nabral svalovou hmotu, tak jsem měl 75 kilogramů. V špatný den jsem vážil i 77 kilogramů. Teď v létě jsem měl pět kilogramů nadváhu. Dostal jsem se až na 80 kilogramů, ale za deset dní jsem dokázal zhubnout víc, než jsem přibral, „vysvětlil Eden Hazard.

Jeho soutěžní debut v dresu Realu Madrid se však zpozdil z jiného důvodu. „Byl jsem stoprocentně připraven na začátek sezóny. Dva nebo tři dny před prvním zápasem jsem však pocítil bolest v horní části mého pravého stehna. Často jsem to pociťoval po sérii cvičení a myslel jsem si, že i tentokrát je to ten případ.

Následující den se však bolest vrátila. Zinedine Zidane se mě zeptal, jestli nechci jít na vyšetření. Naléhal na to i lékař. Ukázalo se, že mám malé zranění v čtyřhlavém stehenním svalu. Na začátku soutěže nechtěl trenér nic riskovat. Když se sval uzdravil, tak jsem se vrátil do tréninkového procesu, ale ještě tři týdny jsem necvičil normálně a musel jsem si dát pauzu, „dodal.

V souvislosti s 28-letým belgickým zakončovateľom se v minulosti často sklony i přestup do pařížského Saint-Germain. Eden Hazard je údajně jednou z velkých tužeb prezidenta francouzského velkoklubu Nasser Al-Khelaifiho.

„Často mě chtěli získat, ale já jsem se nechtěl vrátit do Ligue 1. Vždy jsem je odmítal. V mé hlavě bylo všechno jasné. PSG je klub, se kterým můžete vyhrát Ligu mistrů, ale nikdy jsem ho neměl ve svých plánech. Pokud se jednou vrátím do Ligue 1, tak jedině do Lille, „vysvětlil majitel bronzové medaile z loňských mistrovství světa.

Eden Hazard zároveň přiznal, že do Realu Madrid mohl přestoupit už mnohem dříve. „Pokud bych chtěl, tak jsem mohl podepsat smlouvu již dříve. První šanci jsem měl v době, kdy jsem hrál za Lille. Tehdy jsem však chtěl vyzkoušet Anglie. Bylo pro mě jednodušší být v Anglii jako ve Španělsku. Měl jsem jen 21 let, „zavzpomínal si na dávné časy.

„V posledním období se každý rok mluvilo o mém přestupu do Madridu. Tuším od třetího přestupního období, které jsem strávil v Chelsea. První rozhovory se ale nakonec začaly až před dvěma nebo třemi lety. Chtěl jsem odejít už po mistrovství světa 2018, ale vedení klubu to odmítlo, musel jsem odehrát ještě jednu sezónu pod vedením trenéra Maurizia Sarrió, „vysvětlil Eden Hazard.