Keukenhof, Amsterdam, Lisse, Noordwijkerhout. To jsou TOP 4 místa kam se v Nizozemsku vydat za tulipánovými poli 

Přidat na Seznam.cz

Nevíte, kam se vydat na dovolenou a jste milovníkem květin a tulipánů? Vydejte se na cestu za přírodními krásami Holandska. Podívejte se na tulipánová pole, která vám zajistí nejen krásnou podívanou, ale určitě i slast pro váš nos.

Keukenhof

Návštěva zahrad Keukenhof během sezóny tulipánů patří k základním prvkům holandského jara. V tomto rozlehlém parku se každoročně vysazuje více než 6 milionů cibulí tulipánů a zahrady v anglickém stylu berou dech. V Keukenhofu se během sezóny konají také různé akce, včetně velkého květinového průvodu, který přiláká tisíce návštěvníků. Zahrady Keukenhof jsou zcela přátelské pro psy, ačkoli je nutné je mít neustále na vodítku.

Amsterdam

Tulipánový festival v Amsterdamu si jednou ročně klade za cíl oživit tulipánovou mánii – bez hospodářského krachu. V dubnu se koná oslava národní květiny, při níž jsou významné budovy i oblíbené čtvrti města vyzdobeny čerstvými květy. Všechny výstavy na veřejných prostranstvích jsou zdarma, s výjimkou muzejních zahrad, kde platí běžné ceny vstupenek.

Lisse

Nedaleko Noordwijku se nachází obvykle ospalé městečko Lisse. Na jaře se sem však sjíždějí davy turistů, kteří milují tulipány, a navštěvují nejznámější atrakci Lisse: upravené zahrady Keukenhof. Pokud se raději vyhýbáte turisticky vyhledávaným místům, abyste mohli vidět tulipány v jejich „přirozeném prostředí“, pak je nutné navštívit tulipánová pole v okolí Lisse. Dobře zpevněné cyklostezky vytyčují nejlepší cestu k prozkoumání nizozemské oblasti bollenstreek – neboli pásu cibulovin. Stejně jako u každého tulipánového pole, které je přístupné veřejnosti, je i zde na prvním místě respekt ke květinám a návštěvníci by se měli zdržet dotýkání těchto vzácných květů.

Noordwijkerhout

Malá oblast úrodného pobřeží mezi městy Leiden a Haarlem je proslulá rozsáhlými tulipánovými poli a hovorově se jí říká de Duin- en Bollenstreek (oblast dun a cibulovin). Tato krásná krajina prochází malým holandským městečkem Noordwijkerhout, které je známé zejména díky cibulovinám tulipánů. Poznávání tohoto regionu na kole je obohacující a umožní vám objevovat venkovské zázemí, členité duny a krásné pobřeží Severního Holandska.

Zdroj: The Culture Trip, Booking, Part-Time Passport