Bermudský trojúhelník Transylvánie. Nejstrašidelnější les na světě je plný paranormálních jevů

Přidat na Seznam.cz

Nachází se hluboko v Rumunsku, v klasicky zlověstné oblasti Transylvánie, Hoia-Baciu je jedním z nejstrašidelnějších lesů na světě. O těchto lesích koluje mnoho příběhů, které se dotýkají duchů, čarodějnic a UFO, ale to nejznepokojivější, co můžete vidět na vlastní oči, je tajemná mýtina bez stromů.

Les, kde nic neroste

Uprostřed Hoia-Baciu, jednoho z nejstrašidelnějších lesů na světě, najdete mýtinu, kde vůbec nic není, uvádí Travel + Leisure. Nic zde neroste a navzdory testům vědců, kteří měli najít vysvětlení ve složení půdy, se žádné nenašlo. Les Hoia Baciu se nachází na okraji města Cluj Napoca, na severní hranici Rumunska. Rozkládá se na 250 hektarech Transylvánie a je plný podivných paranormálních jevů.

Les je často označován jako „Bermudský trojúhelník Transylvánie“, protože je údajně obýván ďáblem osobně, duchy a možná i mimozemšťany. Les se proslavil kolem 60. let minulého století, kdy byl vyfotografován létající objekt na obloze nad lesem. Po tomto incidentu brzy následovaly další nevysvětlitelné události, včetně zmizení pastýře a jeho 200 ovcí, které už nebyly nikdy nalezeny a zmizení pětileté dívky, která se o pět let později znovu objevila ve stejném oblečení a nezestárla ani o jeden den, uvádí web MyBestPlace. Také se objevilo mnoho přímých zpráv od lidí, kteří vstoupili do lesa, jen aby vyšli s popáleninami, silnými vyrážkami, bolestmi hlavy a vysokou horečkou, kterou předtím neměli. Některé studie odhalily vyšší než obvyklou radioaktivitu produkovanou přírodním uranem.

Paranormální stromy

V lese samozřejmě nechybí ani zdeformované stromy – mnohé z nich zde rostou v klikatých vzorech nebo ve spirálách, což je jev, který žádný z vědců, kteří je přišli zkoumat, věrohodně nevysvětlil. A co víc, každý jednotlivý strom, který se točí ve spirále, to dělá ve směru hodinových ručiček, uvádí Independent. Jeden strom je ale přeci jen vyjímečnější, než jiné. Uprostřed tohoto lesa totiž najdete strom, který vyrostl do tvaru oblouku, o kterém se říká, že je bránou do jiné dimenze. Místní také věří, že les produkuje zvláštní energii a když se k této “bráně” dostanete, měli byste si něco přát.

zdroj: Independent, MyBestPlace, Travel + Leisure