Celá Austrálie je nyní otevřena pro cestovatele s očkováním

Přidat na Seznam.cz

Západní Austrálie konečně otevřela své brány pro očkované cestovatele, což znamená, že celá Austrálie je nyní otevřená pro cestování, informuje server TimesTravel.

Západní Austrálie byla poslední oblastí, která se otevřela očkovaným cestovatelům a která byla uzavřena od počátku epidemie v roce 2020. Stát Západní Austrálie zrušil omezení ve čtvrtek, což přišlo čtyři měsíce poté, co se Sydney začalo znovu otevírat pro cestování bez karantény. Celá Austrálie je nyní otevřena pro cestování a očkovaní turisté mají nárok na víza.

Na letišti v Perthu bylo opět rušno, protože sem ve čtvrtek začalo přilétat 22 vnitrostátních a pět mezinárodních letů. Austrálie je jistě vyhledávanou turistickou destinací a po znovu otevření západní Austrálie pro cestující může země opět očekávat příliv turistů. Západní Austrálie zahrnuje místa, jako je Perth, Broome, Rottnest Island a další. Broome je jedním z nejkrásnějších míst a Cable Beach patří k nejnavštěvovanějším.

Západní Austrálie zastavila šíření viru pomocí trasování a izolace osob postižených virem. Omikron zde představoval hrozbu, podobně jako ve zbytku světa. Znovuotevření země všichni uvítali, čekalo se na něj dlouho.

Zdroj: TimesTravel