Kouzelná Kappadokie se nachází ve středním Turecku. Lidé zde bydleli v domech vytesaných z kamene
Kappadokie je známá svou jedinečnou krajinou plnou různých odstínů hnědé, žluté a růžové. Vypadá to jako velký barevný koberec se stromy podél starých lávových cest z vyhaslých sopek. Toto místo je známé i svými „pohádkovými komíny“, v angličtině také známými jako peribacı.
Oblast je plná těchto pohádkových komínů, skalních kostelů a klášterů
Lidé bydleli v domech vytesaných z kamene, hned vedle mnichů. Skála zvaná opuka vznikla ze sopečného popela a postupem času ji tvarovala voda a vítr. Snadno se tvaruje, ale na vzduchu ztvrdne. Až do 50. let 20. století žili lidé v těchto unikátních skalních útvarech. Nyní jsou hlavním turistickým místem v Turecku, často vidět z horkovzdušných balónů.
Lidé žili v Kappadokii od velmi starých časů, jako je doba kamenná. Pro křesťany to byla už dávno velká věc, protože se tam mohli schovat před Římany. Tato oblast pokrývá několik oblastí v Turecku, včetně Nevsehir, Kirsehir, Nigde, Aksaray a Kayseri. Na Kappadokii je jedinečné to, jak se příroda a historie spojují. Lidé si postavili své domovy a kostely přímo v těchto podivných přírodních věžích a dokonce je uvnitř vymalovali.
Historie Kappadokie je velmi dlouhá a zajímavá. Začíná to u Chetitů, starověké skupiny, a prochází mnoha změnami, jako například součástí Hedvábné stezky, která byla velkou obchodní cestou. V průběhu času bylo mnoho různých vládců. Peršané ji nazývali „Země krásných koní“. Pak přišel Alexandr Veliký a po něm Římané. Kappadokie se dokonce v jednu chvíli stala římskou provincií.
zdroj: Turkey Evisa, Britannica, Bookmundi