Masáže: Breussova masáž či Dornova metoda, se zaměřují na blokády různých částí těla. V chladnějším období skvěle zahřeje také medová masáž či masáž lávovými kameny

Přidat na Seznam.cz

Začínáte pomalu přemýšlet nad vánočními dárky? Mnozí dospělí preferují poukazy na zážitky před hmotnými předměty. Pokud máte ve svém okolí někoho, kdo o sebe rád pečuje a nebojí se svěřit do rukou odborníka, mohou právě pro něj být masáže vhodnou volbou dárku. V dnešní době trh nabízí veliký výběr masáží. Seznamte se s těmi klasickými a objevte i ty speciální – třeba si vyberete tu správnou masáž i pro vás.

Pokud přijdete do masérského studia, možná vás svoji širokou nabídkou s mnohdy zvláštními názvy procedur překvapí a nebude snadné se v nabízených službách hned zorientovat. Kromě klasických sportovně regeneračních masáží (vhodných z důvodů prevence), existují i zdravotní masáže (například Breussova masáž či Dornova metoda), které se již více zaměřují na blokády různých částí těla. V každém větším městě je možné zajít také na speciální thajské masáže. Na rozdíl od klasických masáží, které pracují se svaly a měkkými tkáněmi, se thajská masáže zaměřují na člověka jako na celek. Správně provedená thajská masáž vyžaduje mnohaleté zkušenosti maséra i v oblasti akupresurních bodů a energetických drah v celém těle. Zablokování energetických drah totiž způsobuje mnohé potíže.

Masáže se řadí mezi jednu z nejstarších forem terapie

Než zakoupíte poukaz, je třeba pečlivě zhodnotit, pro koho má být masáž určena a zda s nimi má dotyčný již nějaké zkušenosti. Pokud nechodí obdarovávaný člověk na masáže pravidelně nebo si nejste jistí jeho preferencemi, volte raději kratší, klasické relaxační masáže, případně doplněné o aroma masáž. Klasická relaxační masáž je typická jemnějšími pohyby s menší intenzitou tlaku ze strany maséra. Ruku v ruce s plynulými pohyby maséra mizí stres a přichází celkové zklidnění nervového systému. Po fyzické stránce dochází působením masáže ke snížení krevního tlaku, zlepšení krevního oběhu, posílení imunitního systému a uvolnění ztuhlého svalstva.

V případě, že rádi experimentujete, nabízí klasická masáž celou řadu modifikací. Málokdo odmítne čokoládovou masáž. V chladnějším období skvěle zahřeje také medová masáž či masáž lávovými kameny. Léčivou sílu rostlinných silic využívá zase aroma masáž. Výběr konkrétních éterických olejů je již zcela podle přání klienta.

Důležitou úlohu při provádění masáže má samozřejmě samotný masér. Pokud bývá zákazník s jeho službami spokojený a začne k němu docházet pravidelně, nezřídka se stane, že kromě masírování začne masér plnit roli také terapeuta. S tím se tak trochu počítá a bývá to bráno jako součást „balíčku“. Ne nadarmo se říká, že jeden dotek vyjádří více než tisíc slov. Často právě při masáži, v uvolněném stavu vědomí, vyplouvají na povrch nezpracované emoce. Empatický masér mnohdy dokáže zázraky, jen si jej prosím nepleťte s lékařem. 

Zdroj: lekarna, masaze