Nemocnice Aradale v Austrálii je místem, kde prý i turisté náhle omdlévají. V této psychiatrické léčebně mělo zemřít 130 tisíc lidí

Přidat na Seznam.cz

Když bylo v australské Victorii nalezeno zlato, tisíce přistěhovalců přišly hledat štěstí. Bohužel, zklamání bylo častější a někteří kvůli tomu dokonce ztratili hlavu. V těchto dobách byli šílení zločinci umístěni do normálních věznic, než se pro ně postavila léčebna Aradale. První „vězni“, jak byli pacienti označováni, byli do zařízení přivezeni v roce 1865. Brzy zde byli ubytováni i nepříčetní lidé a jedinci trpící duševním onemocněním.

Léčebna pro šílené zločince se stala domovem i nevinných

Aradale Asylum byla australská psychiatrická nemocnice, která se nachází v Araratu, venkovském městě ve Victorii. Aradale byl otevřen v roce 1865 a sloužil jako azylový dům pro psychiatrické a mentálně postižené pacienty až do roku 1993. V době největšího rozmachu zde žilo téměř 1000 pacientů. Z části se jednalo o kriminální zločince, zatímco jejich “spolubydlící” měli být nevinní, mentálně nemocní lidé.

Nemocnice pro duševně choré byla v provozu téměř 130 let a své brány uzavřela v roce 1993. Měla vlastní tržní zahrady, sady, vinice a vepřín. Na místě byly také šibenice, márnice a hřbitov. Bylo zde celkem 63 budov a dvory byly obezděny tzv. Ha-ha hradbami. Tento druh zdí se používal v raných viktoriánských azylových domech. Zvenčí to vypadalo jako nízká zeď, která nenaznačovala uvěznění. Na druhé straně by však hluboký příkop, který znemožnil únik z cihlové zdi.

Jedno z nejvíce strašidelných míst vůbec

Během své 130leté historie je tato nemocnice údajně místem více než 130 000 úmrtí. Azyl je nyní opuštěný a je považován za jedno z nejstrašidelnějších míst ve Victorii i ve světě. Návštěvníci budovy dokonce často zažívají nečekané mdloby, nevolnost a bolesti při procházení určitými místnostmi.

zdroj: Contiki, The Little House of Horrors, Visit Melbourne