Rakotzbrücke je most speciálně postaven tak, aby vytvořil dokonalý kruh

Přidat na Seznam.cz

Uhnízděný v Kromlau, německém Kromlauerském parku, je jemně klenutý ďáblův most známý jako Rakotzbrücke, který byl speciálně postaven tak, aby vytvořil kruh, když se odráží ve vodách pod ním. Ve skutečnosti je to ale i jedno z nejpodivnějších míst na světě.

Dokonalý kruh má vzbuzovat dojem, že most postavil Satan

Tenký oblouk táhnoucí se nad vodami Rakotzsee byl postaven v roce 1860 rytířem z místního města a je postaven z rozmanitého místního kamene. Stejně jako mnoho podobně nejistých úseků po celé Evropě je Rakotzbrücke známý jako „ďáblův most“ kvůli hovorovému duchu, že takové mosty byly tak nebezpečné nebo zázračné, že je musel postavit Satan. Zatímco most (stejně jako všechny ostatní) byl vytvořen smrtelnýma rukama, zdálo se, že jeho stavitelé dbají více na estetiku mostu než na jeho užitečnost.

Oba konce Rakotzbrücke zdobí tenké skalní věžičky vytvořené tak, aby vypadaly jako přírodní čedičové sloupy, které se vyskytují na mnoha místech v Německu. Zakřivení mostu je navrženo jako polovina dokonalého kruhu, takže když je voda klidná a světlo je správné, vytváří iluzi úplného kamenného kruhu. Most a jeho odraz ale splývají do úplného a dokonalého kamenného kruhu, bez ohledu na to, odkud jej vidíte.

Dnes je most stále k vidění v parku, ale překračování stárnoucí relikvie je z důvodu jeho zachování zakázáno.

zdroj: Medium, Atlas Obscura, Travel Triangle