Toto je 5 míst, kam by nikdo neměl cestovat sám

Přidat na Seznam.cz

Zde je několik míst, kterým byste se měli vyhnout, pokud cestujete bez doprovodu. Někteří z nás nejraději cestují s partnerem nebo přáteli, jiní zase nejraději cestují sami. Cestování o samotě má své výhody a pro mnoho lidí je vzrušující. Na některých místech však není rozumné cestovat sám.

Zde je několik míst, kterým byste se měli vyhnout, pokud cestujete bez doprovodu:

Bora Bora

Pokud si chcete užít nádherné pláže a křišťálově čistou vodu, Bora Bora je ideální volbou. Za zmínku však stojí, že tato destinace je oblíbená zejména u novomanželů. Téměř vše je zde navrženo s ohledem na páry, a i když cestujete sami, dostanete stůl pro dva, dvě sklenice vody a dvě stejná menu. Pokud nesnesete být sami a sledovat jen šťastné páry, možná byste si měli vybrat jinou destinaci.

Tanzanie

Tanzanie je skvělou destinací pro všechny, kdo mají rádi krásné savany a safari, kde mohou obdivovat místní divokou zvěř. Safari je však určeno především pro skupiny 4-7 osob, takže pokud cestujete sami, budete si muset sami zaplatit palivo a průvodce, což vás bude něco stát.

Turkmenistán

Turkmenistán je obtížné navštívit na vlastní pěst, protože kromě hlavního města Ašchabadu se bez průvodce nikam nedostanete. Na druhou stranu pronájem průvodce stojí peníze, pokud se o náklady nemůžete podělit s nikým jiným.

Džibutsko

Džibutsko je proslulé svou krásnou a jedinečnou krajinou. V Džibutsku je však obtížné se pohybovat, zejména na vlastní pěst. Hlavní atrakce se nacházejí mimo hlavní město a veřejná doprava zde téměř neexistuje. To znamená, že si budete muset najmout řidiče. Pokud cestujete sami, bude to drahé.

Irák

Cestování do Iráku na vlastní pěst není bez problémů. Je to nákladné a potenciálně nebezpečné. Budete si muset zajistit vlastní dopravu a případně i nějakou formu zabezpečení. Cestování s velkými skupinami by bylo levnější, ale je považováno za bezpečnostní riziko. Proto rozhodně není dobré cestovat do Iráku sám.
Naštěstí je na světě mnoho míst, kde je snadné cestovat sám!

Zdroj: Bestlifeonline.com