Uprostřed Myanmaru, hluboko v džungli, najdete starověkou vesnici s více než 1000 chrámy

Přidat na Seznam.cz

Ať už cestujete kamkoliv, většinou najdete turistické atrakce i památky na místech, která turisté zkrátka nemohou přehlídnout. Kdo by tedy čekal, že stovky let staré chrámy nejdete uprostřed džungle? Myanmar možná není nejoblíbenější destinací, ale rozhodně je na seznamu míst, která byste měli jednou navštívit. Skrývá totiž vesnici plnou starodávných chrámů.

Na první pohled obyčejná vesnice skrývá stovky chrámů

Indein je malá vesnice západně od jezera Inle, známá svým trhem a dvěma skupinami starověkých pagod. Do vesnice se dostanete lodí přes potok Inn Thein, dlouhý úzký kanál. Indein je jednou z vesnic, které hostí Inle „5denní trh“, trh, který se koná v pětidenním rotujícím cyklu v pěti vesnicích kolem zmiňovaného jezera. Jakmile ale do vesnice dorazíte, trh bude pravděpodobně to poslední, co vás bude zajímat.

Kolem vesnice Indein jsou dvě skupiny starověkých pagod, Nyaung Ohak a Shwe Inn Thein

První místo, Nyaung Ohak, v překladu znamená „skupina banyánových stromů“. Většina zdejších pagod nebyla restaurována a jsou v různém stavu – některé jsou dobře zachovalé, u jiných z nich vyrůstají rostliny a stromy. Nyaung Ohak je místo, kde najdete více než 1000 starověkých ruin a pagod. Mnoho pagod je zdobeno sochami nebeských bytostí nebo mytologických zvířat, jako jsou hadi Naga a Chinthes.

Z Nyaung Ohaku vede cesta k druhé skupině pagod s názvem Shwe Inn Thein, která se nachází na vrcholu kopce. K pagodám vede 700 metrů dlouhý krytý chodník. Předpokládá se, že toto místo pochází z dob indického císaře Ashoka, který ve 3. století před naším letopočtem vyslal mnichy po Asii, aby šířili buddhismus. O staletí později dva králové říše Bagan, Narapatisithu a Anawrahta, postavili na místě pagody. Uprostřed Shwe Inn Thein je navíc svatyně sochy Buddhy Inn Thein. Ve svatyni, o níž se věří, že ji postavil král Ashoka, se nachází zlatý obraz Buddhy.

zdroj: Renown Travel, Times of India, Travel Triangle