Wat Samphran: Chrám neznámého původu obklopuje obrovský drak

Přidat na Seznam.cz

Wat Samphran je záhadný chrám jen malý kousek od Bangkoku. Jeho původ je sice neznámý, ovšem zajímavý je na něm zejména ohromný drak, který 17patrovou budovu obklopuje. I v tomto případě je ale otázkou, proč je chrám v jeho spárech.

Jedinečný chrám v okolí Bangkoku

Dračí chrám Wat Samphran, který se nachází kousek za Bangkokem, konkrétně asi 25 kilometrů od něj. Chrám se v průvodcích objevuje jen zřídka a je značně vzdálen od typických turistických tras. Cestovatelé, kteří na chrám při svých cestách náhodou narazili, popisují interiér v mírně zchátralém stavu, ale plný ohromujících soch a svatyní, včetně obřího bronzového Buddhy, píše Atlas Obscura. Samotný drak je údajně dutý a návštěvníci se mohou po některých jeho částech projít.

Záhadný původ

Chrám Wat Samphran je neobvyklá a tajemná stavba. Jedná se o 17patrovou růžovou věž, která dosahuje výšky 80 metrů, a kterou obklopuje obrovský zelený drak. Jeho původ je dosud neznámý. Zdá se, že věž je opuštěná, možná kvůli údajnému plenění v polovině 90. let 20. století, píše web My Best Place. Ovšem o jak starou stavu se jedná, a proč ji obtáčí drak, je otázkou.

Místo obklopené zelení je překvapivě klidné a turisty téměř nenavštěvované. Podle webu Go to Thailand je možné drakem projít až na vrchol chrámu, ovšem vnitřek draka je tak zatuchlý a zaprášený, že ne každý se odváží tuto cestu postoupit. Drak navíc sice vede až na vrchol budovy, ovšem tam se dostanou jen tamní mniši.

zdroj: My Best Place, Atlas Obscura, Go to Thailand