Dobré zastřešení se na zahradě neztratí

Přidat na Seznam.cz

Prostor zahrady poskytuje mnoho možností a je jen na majiteli, jestli je všechny využije. Většina lidí používá zahradu maximálně pouze pro pěstování rostlin, případně si na tomto plácku nechají udělat bazén. 

Existují však i jiné alternativy, třeba venkovní posezení. Když se udělá dobře, může fungovat jako nový pokoj.

Levnou střechu ne

Základem každého venkovního posezení není jen vhodné podloží, respektive nábytek, ale i nějaká forma zastřešení. Bez něj by se člověk neměl ani do takovéhoto projektu pouštět. Absence správné střechy nás totiž vystaví vrtochům přírody, což během odpočinku jistě nikdo nechce. Ovšem pozor, není dobré brát každou střechu, která se zamane.

Hlavně vyloženě levná řešení typu natažená nepromokavá plachta nejsou úplně ideální. Nejenže plachta nevypadá příliš k světu, ale zároveň nejde ani o nic stabilního. Stačí, když se přiřítí trochu silnější vítr a zastřešení bude potřeba vyrobit znovu. Z toho důvodu je rozumnější už napoprvé zvolit správnou cestu a vybrat si jako zastřešení buďto pergolu, nebo altán na zahradu.

Krásné dřevo

Tyto druhy zahradních zastřešení vydrží mnohem více než jen rychlejší proudění vzduchu. Konstrukce tohoto typu jsou přímo dělané pro venkovní použití, a proto dokáží sloužit bezproblémově dlouhá léta. Hodně samozřejmě záleží na materiálu.

Moderní suroviny typu hliník dokáží pergole, respektive altánu propůjčit prakticky nesmrtelnost, avšak po vizuální stránce nemusí být vždy ideální. Neživý kovový vzhled se totiž nehodí do každé zahrady. 

Kdo sáhne po dřevu, udělá lépe. Sice je nezbytné tento přírodní materiál každoročně opatřovat novými ochrannými nátěry, na druhou stranu nejde o nic náročného. 

Kam za nákupy

Pokud už se člověk rozhodne pro pergolu či altán ze dřeva, měl by nakupovat pouze u osvědčených prodejců, jelikož nejde o lacinou záležitost. Mezi takové se řadí kupříkladu e-shop pergola-drevena.cz.