Jaké jsou možnosti půjčky pro živnostníky a OSVČ, podnikatele a start-upy?
Jsou skupiny, které to na trhu s úvěry mají složitější. Věřitelé se zdráhají půjčovat peníze nejen maminkám na mateřské dovolené, důchodcům, studentům a lidem, již nemohou dokázat pravidelný příjem, ale také živnostníkům, OSVČ, podnikatelům a start-upům. Ani u těch si totiž tak nějak nemohou být jisti bezproblémovým splácením.
Některá podnikání jde rozjet i z vlastních úspor, obzvlášť ta online, ke kterým nepotřebujete skoro nic jiného než čas, dovednosti a počítač. Spousta je ale i takových, k nimž je už na rozjezd nutné do něčeho investovat. Jenže kam si chodit pro půjčky a úvěry pro podnikatele?
Jako start-up možná najdete investora
Dříve byly start-upy spíše v technických doménách, dnes se tímto slovem nazývají skoro všechny začínající firmy, jež mají nějaký dobrý nápad. Pokud jde o půjčky pro start-upy, někdy lze peníze získat i jinou cestou, cestou investora. S dobrým nápadem možná dokážete zaujmout. Když ne přímo, tak například v nějaké soutěži. Projektů pro start-upy existuje spousta.
Krátkodobé půjčky zřejmě nejsou pro vás
Velmi snadno a kolikrát bez dalších požadavků věřitelé poskytují krátkodobé půjčky. Ty ale na podnikání nejsou zrovna ideální, obvykle se musí vrátit do pár týdnů. Vy pravděpodobně potřebujete spíš dlouhodobé či střednědobé půjčky, které se dají vrátit v horizontu let. Mimochodem vždycky je lepší vzít si jeden větší úvěr než několik malých. Snadno byste se ztratili v administrativě, zapomněli na nějaké datum splatnosti a problémy by byly na světě.
Kde najít dobrou půjčku?
Srovnávejte. A zaměřte se přímo na půjčky, které jsou určené podnikatelům a OSVČ. Pak se vám nestane, že byste si vysnili úvěr a nedostali ho, protože není poskytován rizikovým podnikatelům. Úvěry určené pro OSVČ či živnostníky jsou častokrát poskytovány s o něco vyšším úrokem, avšak jsou jim uzpůsobené na míru. Vždy jde tedy o lepší volbu.